^
Washing_Machine

Posprzątaj komputer Apple za pomocą aplikacji Mac Washing Machine X9

Przemysław Marczyński

25 listopada 2022

Jesień zawsze kojarzy się z czasem robienia porządków. Zatem zawijamy rękawy i ruszamy ze sprzątanie naszego systemu macOS. Jeśli jeszcze nie przeszliście na macOS Ventura, to przed taką zmianą również warto podjąć się porządkowania dysku. Dziś zaprezentuję wam profesjonalny program do takich zadań – Mac Washing Machine X9, ze słynnego pakietu oprogramowania firmy Intego.

W komputerach Apple doceniam wydajność ale również brak konieczności ciągłego czyszczenia systemu. System działa sprawnie przez długie tygodnie ale z biegiem czasu trzeba będzie zerknąć „pod maskę” naszego Maka. Największym problemem z jakim się zmierzymy to zapisane tymczasowe pliki i odwieczna zmora – duplikaty danych. Z pomocą przychodzi nam program Mac Washing Machine X9, który automatycznie zajmie się usunięciem niepotrzebnych plików z dysku. Wspominam o tym również dlatego, że firma Intego oferuje Mac Washing Machine X9 w specjalnej cenie. Zamiast 49,99 Euro zapłacimy za aplikację 19,99 Euro.

Washing Machine

Pożegnaj niepotrzebne pliki!

Na komputerze Mac jest wiele plików, których po prostu nie potrzebujemy. Zazwyczaj są to danepamięci podręcznej, które nie są już używane oraz pliki językowe w programach, których nawet nie znasz. W takich przypadkach Mac Washing Machine X9 pomaga posprzątać komputer Mac, lokalizując i usuwając te pliki, dzięki czemu komputer może działać szybciej i wydajniej.

Washing_Machine

Duplikaty? Jakie duplikaty?

Mac Washing Machine X9 umożliwia usuwanie nadmiarowych plików na komputerze Mac. Sam łapię się na tym, że wielokrotnie pobieram te same pliki na dysk, powielam zdjęcia podczas edycji czy tworzę kopie zapasowe. O istnieniu wielu plików nawet nie wiedziałem.

Washing_Machine

Oprogramowanie Intego identyfikuje te niepotrzebne pliki i pozwala usunąć je jednym kliknięciem. Oczyszcza komputer Mac i przywraca miejsce na dysku, dzięki czemu możesz zrobić miejsce na naprawdę ważne pliki.

Bałagan jest największym wrogiem wydajności

Tak, wiem. macOS świetnie sobie daje radę z zarządzaniem pamięcią. Jednak nic tak nie wpływa na poprawę wydajności jak wolne miejsce na dysku dające możliwość tworzenia się pamięci podręcznej wykorzystywanej przez aplikacje. Jeśli pracujecie przy edycji wideo i zdjęć to zapewne widzieliście już sytuację, w której wasz dysk momentalnie kurczył się w swojej pojemności. Mac Washing Machine X9 ma kolejną fajną funkcję, która może automatycznie organizować dżunglę plików na pulpicie, zapisując każdy plik w odpowiednim folderze. Może również powiedzieć, których aplikacji używasz najczęściej lub najmniej, dzięki czemu możesz je umieścić w Docku (lub usunąć z niego).

Washing_Machine

Mac Washing Machine X9 jest obecnie o połowę tańszy niż CleanMyMac

Jeśli szukacie aplikacji pomagającej zachować porządek na dysku to zwracam Waszą uwagę, że Mac Washing Machine X9 jest obecnie tańszy o połowę od CleanMyMac. Dziś cena programu firmy Intego wynosi 19,99 EUR (1 Mac/1 rok) zamiast 49,99 EUR.

Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Mac OS X 10.12 (Sierra) oraz z nowymi komputerami Mac z układem M1 i macOS Ventura. Producent jest na tyle pewny swojej aplikacji, że daje nam 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Nie ma zatem żadnych obaw, że aplikacja ci się nie spodoba.

Intego to nie tylko program Mac Washing Machine X9. W swojej ofercie posiadają potężny pakiet Intego Mac Premium, który obejmuje Washing Mac X9, a także solidny program antywirusowy (VirusBarrier), zaporę ogniową, tworzenie kopii zapasowych i kontrolę rodzicielską za jedyne 34,99 EUR. Osobiście polecam ContentBarrier X9 pozwalający zapanować nad dostępem naszych dzieci do sieci. Świetne narzędzie dla świadomych rodziców.

Mac Washing Machine X9 za jedyne 19,99 €

Tekst powstał przy współudziale firmy Intego.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Paweł Nyczaj

  Na MacHeist jest jeszcze lepsza oferta za pakiet Intego Mac Premium Bundle X9. 3 letnia subskrypcja kosztuje ok $74 licząc z VAT 23% https://www.macheist.com/sales/mac-premium-bundle-x9-3-yr-sub. Obsługę nieco utrudnia podział na oddzielne aplikacje. Jednak pakiet na pewno jest przydatny

 2. porównanie

  Jak ten program wygląda w porównaniu do CleanMyMac?

  • Przemysław Marczyński

   Pobierz wersję testową. Sam sprawdzisz najlepiej. Ale mówiąc krótko… robi podobną robotę.