^
sidenotes

SideNotes trafia na iPada i iPhone’a

Przemysław Marczyński

8 listopada 2022

Tworzenie notatek to dla mnie jedno z podstawowych zadań, do jakich zatrudniam moją elektronikę. Z faktu, że pamięć już nie tak dobra notuję praktycznie wszystko, co w danej chwili jest ważne. Jeśli tego nie zrobię, jest duże prawdopodobieństwo, że temat uleci mi z pamięci i… przepadnie. Dlatego aplikacji do robienia notatek nigdy za wiele, a szczególnie że aplikacja jest polska, przyjemna w użyciu i działa na wszystkim, co ma logo Apple.

SideNotes otrzymał kilka dni temu swoją wersję na urządzenia przenośne Apple. Do tej pory aplikacji używałem z powodzeniem na komputerach z macOS. Dziś notatki przetrzymywane w programie SideNotes pojawiają się również na iPhone’a oraz iPad’a.

sidenotes_notatka

Wygodne tworzenie notatek

Program SideNotes to prosty sposób na tworzenie zapisków. Przytrzymanie dłuższe ikony nowej notatki sprawi, że będziemy mogli dodać do zapisków obraz z kamery, schowka czy naszej galerii zdjęć. Tworzone notatki mogą być zapisywane w trzech formatach: markdown, kod i czysty tekst. Jeśli jeszcze nie jesteście fanami Markdown’a to najwyższy czas przekonać się do tego sposobu tworzenia notatek. Daje on spore możliwości budowania odnośników, listy zadań i wielu innych rodzajów formatowania tekstu wprost z klawiatury.

sidenotes_notatka

Klasyczny wygląd notatek

Program ma dobrze znany (i lubiany przeze mnie) układ menu. Po lewej stronie struktura katalogów zawierająca notatki, a po lewej widoczne zapiski. Notatką możemy nadawać różne kolory, aby wyróżnić ważne dla nas treści. W łatwy sposób będziemy mogli również przenosić notatki pomiędzy folderami. Opcja tworzenia odnośnika do notatki sprawia, że praktycznie z każdego miejsca w systemie będziemy mogli otworzyć tekst, nad którym pracujemy.

sidenotes_notatka

Program swoje notatki synchronizuje przy pomocy iCloud. Dzięki czemu przenoszenie danych pomiędzy notatkami następuje „automagicznie” 🙂

SideNotes i ceny

SideNotes nie występuje w formie abonamentu, co dla mnie jest dużym atutem aplikacji. Zarówno program na iOS/iPadOS oraz macOS wymaga od nas jednorazowej płatności.
Cena SideNotes (iOS/iPadOS) – 59,99 zł
Cena SideNotes (macOS) – 119,99 zł.

Witryna programu SideNotes

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysiek

    Poco płacić za coś co jest darmowe w systemie?