^

Capture One z funkcją tetheringu dla iPada

Przemysław Marczyński

27 września 2022

Aplikacja Capture One dla iPada otrzymała aktualizację, która w znaczący sposób poprawia jej funkcjonalność. Program od teraz pozwala nie tylko edytować zdjęcia, ale również wyposażono go w funkcję tetheringu. Dzięki temu możemy połączyć aparat z iPad’em i każde wykonane zdjęcie zostanie automatycznie zapisane w Capture One. Funkcja działa zarówno „po kablu”, jak i również po Wi-Fi. Dodatkowym atutem jest możliwość aktywowanie spustu migawki bezpośrednio z tabletu. 

Pozostałe ulepszenia w Capture One dla iPada

capture one iPad

Wśród nowych funkcji znajdziemy również:

– „Next Capture Adjustments” – dodawanie tych samych opcji korekty zdjęć dla wszystkich zdjęć wykonanych po tetheringu
– eksport zdjęć w TIFF i oryginale
– Użycie funkcji „Dopasuj” do szybkiej korekty zdjęć
– poprawa błędów 

Wrażenia z obsługi tetheringu

To zupełnie nowa odsłona programu. Widać, że Capture One powoli nabiera rozpędu w dodawaniu najbardziej lubianych funkcji Capture One z komputerów do wersji na iPada. Thetering jest zdecydowanie jedną z kluczowych opcji, której brakował w pierwszej edycji programu. Kolejnym krokiem powinna być implementacja masek. Wracając jednak do samego tetheringu… Program bez problemów znalazł kamerę Sony FX3. Szkoda tylko, że Sony z serii A7III nie obsługują bezprzewodowego sposobu przesyłania zdjęć. Tutaj znajdziecie pełną listę aparatów wspierających thetering. Samo przesyłanie zdjęć działa błyskawicznie. To zupełnie nowe otwarcie w wygodzie pracy fotografów sesyjnych chcących wykorzystać iPada do pracy. Również wirtualny spust migawki działał błyskawicznie i niezawodnie. 

Jak działa tethering w Capture One dla iPada

Przygotowałem krótki film o tym jak łatwo podłączyć aparat fotograficzny do iPada. Pokazuję w nim jak działa Capture One na tablecie i aparat podłączony po Wi-Fi.

Capture One dla iPada – pobierz
Witryna Capture One dla iPada – www.captureone.com
Cena – miesięczny abonament 26,99 zł/miesiąc (7 dni testów)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy