Po latach zdobywania doświadczeń, analizy pomysłów i tworzenia prototypów twórcy LuON, czyli Jaromir Kopp, Dawid Olczak i Emil Borusławski odkrywają karty. Okazało się, że nie jest to tylko nowa aplikacja, czy kilka interesujących akcesoriów HomeKit. LuON to całkiem nowy system urządzeń inteligentnego domu. Co go wyróżnia?
W celu zagwarantowania maksymalnej stabilności, w systemie LuON zaimplementowano dwa sposoby komunikacji: przewodowy i bezbezprzewodowy. Obie metody, czyli LuAir i LuLine będą w przeciwieństwie do innych systemów, wbudowane jednocześnie w większość akcesoriów. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał decydować o wyborze standardu z dużym wyprzedzeniem, a dodatkowo w razie awarii np. linii przewodowej, akcesoria automatycznie przełączą się na łączność radiową.
LuAir w przeciwieństwie do większości obecnie używanych standardów bezprzewodowych, jak ZigBee, czy Thread, potrafi „dogadać się” sieciami Wi-Fi, dzięki czemu nie jest przez nie zakłócany i sam ich nie zakłóca.
Cała komunikacja z systemem LuON odbywać się będzie za pomocą sprawdzonego, bezpiecznego i gwarantującego całkowite poszanowanie prywatności standardu Apple HomeKit, a w przyszłości Matter. Własna aplikacja i charakterystyki producenta pozwolą na wykorzystanie wszystkich, nawet nieprzewidzianych przez Apple, możliwości akcesoriów LuON i połączenie ich siły z innymi, zgodnymi z HomeKit, a w dalszej przyszłości Matter.
Nowością LuON są LuSketches. To swego rodzaju galeria z automatyzacjami, które zostały wcześniej przygotowane przez specjalistów w dziedzinie automatyki domowej i opisane w przystępny sposób. Zadaniem użytkownika jest tylko wybranie interesującej automatyzacji i kliknięcie „przygotuj automatyzacje”.
Oczywiście zaawansowaniu użytkownicy dostaną pełną kontrolę na wewnątrzsystemowymi automatyzacjami. Będą działać one niezależnie od systemu HomeKit, ale z pełną możliwością współpracy. Umożliwią to m.in. LuVariables, czyli zmienne i timery dostępne z poziomu systemu LuON oraz HomeKit. Oznacza to koniec konieczności używania „Faje switchy”, czy niecertyfikowanych urządzeń podczas tworzenia zaawansowanych automatyzacji.
W LuON płożono bardzo duży nacisk na połączenie możliwości sprzętu i oprogramowania, dlatego z systemem będą kompatybilne wyłącznie urządzenia, które zostały zaprojektowane przez LuON lub partnerów (Friends of LuON). Pierwsze urządzenia zostaną zaprezentowane pod koniec tego roku.
LuON na stronie www.luon.me 31 marca 2022 będzie można znaleźć więcej informacji o systemie, które będą stale uzupełniane. Tam też można zapisać się na newsletter i przejrzeć profile LuON w serwisach społecznościowych oraz obejrzeć film z prezentacji systemu.
Informacja prasowa LuON. Autor: Jaromir Kopp.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.