^

Przedsprzedaż książki macOS Monterey. Proste Poradniki

Przemysław Marczyński

11 listopada 2021

Cieszę się bardzo, że mogę powiedzieć Wam o tym jako pierwszym. Praca nad nową książką o macOS Monterey skończona. Razem z Jaromirem Koppem i Arturem Jopkiem przygotowaliśmy kolejną wersję Prostych Poradników. Już dziś będziecie mogli zamówić ją w przedsprzedaży.

Co nowego w książce Proste Poradniki

Nowa odsłona książki zawiera opisy zmian, jakie pojawiły się w systemie macOS Monterey. Dużo uwagi poświęciliśmy także użytkownikom nowych komputerów z procesorami Apple. Również dokładnie opisaliśmy skróty klawiaturowe i różnice w nich pomiędzy komputerami z rodziny M1 oraz Intel. 

Dla kogo jest ten poradnik

Książkę o macOS Monterey przygotowywaliśmy z myślą o początkujących użytkownikach komputerów Apple, ale nie tylko. Będzie również świetnym źródłem uporządkowanej wiedzy dla obecnych, bardziej zaawansowanych fanów Maca. Prowadzimy w niej krok po kroku od instalacji i konfiguracji komputera, po opisy programów oraz sztuczki, które przydadzą się w codziennej pracy, a nawet pokazujemy, jak rozwiązać ewentualne problemy.

Spis treści możecie zobaczyć tutaj.

Czego się dowiesz z książki macOS Monterey 

W książce szeroko podchodzimy do zagadnień systemu Apple. Chcieliśmy, aby nasze nawet kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z macOS pomogło Ci poznać i opanować najważniejsze obszary środowiska Apple:

― poznasz podstawy obsługi systemu macOS,

― wykorzystasz skróty dla komputerów z procesorem Apple oraz Intel

― odkryjesz sztuczki ułatwiające i przyśpieszające obsługę komputera,

― skonfigurujesz samodzielnie swój system,

― wdrożysz techniki wydajnej pracy z plikami,

― opanujesz najważniejsze aplikacje,

― zabezpieczysz swój komputer,

― praca z komputerem Apple stanie się szybsza i przyjemniejsza,

― poradzisz sobie z ewentualnymi problemami.

Kiedy otrzymam książkę

Przedsprzedaż ruszyła dziś o 10:00. Książka ma wyjść z drukarni 17 listopada. Wysyłkę planujemy w piątek 19 listopada, nastąpi ona zgodnie z kolejnością zamówień. Cena książki wynosi 69,00 zł i możecie ją kupić na Allegro.

Cieszymy się bardzo, że poprzednie edycje Prostych Poradników tak życzliwie zostały przyjęte przez Czytelników. Dziękujemy również za liczne  ciepłe słowa, pomocne w jej udoskonaleniu. Ten projekt wymaga od naszej trójki dużego zaangażowania i czasu, który dzielimy również między pracę i rodzinę. Tym bardziej cieszymy się, że własnym sumptem udało nam się przygotować tak kompletny poradnik na użytkowników sprzętu Apple. Dzięki za wszystko!

Oficjalna strona książki macOS Monterey. Proste Poradniki.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. KS

  Z poprzedniej książki po kilkukrotnym otworzeniu wylatywały kartki, niestety. Dobrze by było zwrócić na to uwagę przed opuszczeniem książki z drukarni.
  Pozdrawiam.
  KS

 2. Mwo

  Kupiłem poprzednie wydanie. Super fajnie przygotowane. Brakowało mi skupieniami na dogłębnej analizie wybranych funkcji. Czasami jest zbyt ogólnikowo. System jest dość prosty w obsłudze wiec głęboka analiza i opis funkcji systemowych byłby wskazany. Dzięki temu obsługa zawsze wkracza na wyższy poziom. Dobra robota. Życzę powodzenia.

 3. Michał

  Potwierdzam uwagę o wylataniu kartek. To było chyba przy Catalinie. Poza tym fajna seria i nie odpuszczę sobie i zaraz zamawiam.

 4. Zbigniew

  Jako nowy użytkownik macBookPro 13” korzystałem z książki dot. macOS 11 Big Sur. Książka napisana świetnie, widać talent dydaktyczny autorów. Znakomity i przejrzysty układ książki. Pożądana i estetyczna forma książki. Następną książkę dot. nowego systemu macOS 12 Monterey kupię.

  • Przemysław Marczyński

   Panie Zbyszku, bardzo dziękuję za taką recenzję. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wesprzeć użytkowników sprzętu Apple naszą publikacją. Pozdrawiam ciepło.