^

Mieszasz Apple

Przemysław Marczyński

21 września 2021

Co tam piszczy w świecie Apple po ostatniej konferencji. Czy świat stał się lepszym miejscem. Czy my, jako konsumenci mamy powody do radości? Mam kilka przemyśleń po ostatniej konferencji i z wielką przyjemnością zapraszam na spotkanie na naszym kanale YouTube.

Co znajdziecie w tym materiale:

 • Czy Apple namieszało z iPadami?
 • Brzydka zagrywka Apple z nowym iPhone’em
 • Największe rozczarowanie to literka „C”
 • Apple nauczyło się kraść
 • Przyszłość wydaje się bardzo ciekawa dla… filmowców

Gorąco zapraszam na materiał wideo i do śledzenia naszego kanału na YouTube.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Tomasz

  Panie Przemku zawsze obserwuje czytam słucham pana z ogromna ciekawością chyba jest pan jednym z bardziej obiektywnych fanów Apple. Nie rozumiem tego wyścigu za kolejnym iPadem iPhonem Apple watchem bo koleje wersje nic nie wnoszą a stare urządzenia działają nadal dobrze. Po co mi klawiatura na Apple Watch? Co się w tym zegarku zmienia? Nic zwykle smartwatche maja możliwości chodźmy mierzenia temperatury a tu nic się nie zmienia. Lasa tylko kasa w tej firmie się liczy w innych pewnie też. Coraz bardziej się zastanawiam nad sensownością wiązania się z Apple we wszystkich urrzaszenjaxh

  • Przemysław Marczyński

   Dzięki. Dzielę się jedynie swoimi spostrzeżeniami. Wiele osób pewnie inaczej podchodzi do tematu. Dobrze czasem popatrzeć na to wszystko z nieco innej perspektywy.

 2. Michal

  Nie zgadzam się totalnie zarzutami z tego odcinka, ale szanuje odmienne zdanie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Przemysław Marczyński

   I bardzo fajnie. Możemy dyskutować. Jakbym miał zawsze racje to bym był strasznie próżnym człowiekiem, a tak to mnie zawsze do pionu można postawić 🙂

 3. łUKASZ

  Witam, wer. 128GB nie obsługuje ProRes, czyli lepsze odwzorowanie kolorów i mniejszą kompresję /przydatne pewnie dla wąskiej grupy/, natomiast bez problemu działa tryb filmowy do nagrywania wideo z małą głębią ostrości (1080p z częstością 30 kl./s). Klawiatura ekranowa w Apple Watch 7 – czy w niej zostały wykorzystane jakieś specyficzne rozwiązania, które opracował ten programista? Bo jeśli nie, to chyba Apple nie miałoby za co płacić, pomysł na klawiaturę na ekranie, chyba nie jest przełomowy, to chodzi tylko o to, że Apple uważało, że wcześniejsze ekrany były zbyt małe, żeby to było funkcjonalne. Co do USB C, to jestem innego zdania. To złącze w przypadku iPhone’a chyba niewiele by wniosło, natomiast jest dużo bardziej wadliwe. Po pewnym czasie się „wyrabia” i są luzy, czego o Lightning chyba powiedzieć nie można. Do tego sporo ludzi ma akcesoria z Lightning i taka zmiana byłaby bardzo niekorzystna. Jedynie, co by się przydało, to szybszy transfer danych po kablu, dla kogoś, kto np. przesyła duże pliki z filmami. Z resztą wypowiedzi się zgadzam.