^
Teraz możesz łatwo tworzyć niestandardowe materiały marketingowe

Nowe narzędzie marketingowe dla deweloperów od Apple

Jaromir Kopp

17 września 2021

Apple znów ułatwia życie deweloperom. Tym razem dostarczył im narzędzia do automatycznego tworzenia materiałów marketingowych promujących aplikację. Pod tą szumną nazwą ukryto generator z 3 tłami, bez wyboru treści i z ikoną aplikacji pobieraną z App Store, za to w kilku językach. A! Zapomniałbym, o skracaniu linka do App store, które jest oferowane w pakiecie. Sprawdźmy, jak to działa.

„Teraz możesz łatwo tworzyć niestandardowe materiały marketingowe”

Teraz możesz łatwo tworzyć niestandardowe materiały marketingowe — takie jak banery i obrazy — aby promować swoje aplikacje w mediach społecznościowych i nie tylko. Po prostu wybierz swoją aplikację, szablon, dostosuj projekt i dodaj predefiniowane wiadomości w wielu językach. Twoje materiały będą dostępne natychmiast we wszystkich odpowiednich rozmiarach, dzięki czemu dzielenie się nimi będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możesz też nadal korzystać z tych narzędzi marketingowych App Store, tworząc krótkie linki lub kody do osadzenia, które prowadzą do strony produktu App Store i wyświetlają ikonę Twojej aplikacji, kod QR lub plakietkę App Store.

Nowe narzędzia marketingowe od Apple w praktyce

Postanowiłem je przetestować na jednej z moich aplikacji w App Store (pakiet na iOS, iPadOS, tvOS). Przy okazji czasowo przeceniłem ją z 8 na 4 zł (do 1 października).

Radio On TV

  1. Najpierw wchodzimy na stworzoną przez Apple Stronę Promote like a pro 
  2. W wyszukiwarce odnajdujemy aplikację, którą chcemy „wypromować”.
  3. Wybieramy jeden z czterech „powodów” promocji. Może to być nowa aplikacja, aktualizacja, oferta abonamentu lub nowa oferta. Różnią się napisem i „płatkami ikon” w tle. 
  4. Wybieramy jeden z języków. Oczywiście polskiego brak.
  5. Zaznaczamy rozdzielczości.
  6. Generujemy link skrócony lub kopiujemy pełny https://apple.co/3lAFnKw.
  7. Klikamy „Download…” i już.

Proste prawda? Nawet deweloper od apek w html sobie poradzi.

Sami oceńcie efekty.

Radio On TV

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy