^

Nowa szczoteczka Oral-B śledzi mycie zębów… na telefonie

Przemysław Marczyński

17 września 2021

Nowa szczoteczka Oral-B śledzi mycie zębów… na telefonie

Marka Oral-B wprowadza na rynek szczoteczki wykorzystujące nową technologię Oral-B iO. Na powstanie tego rozwiązania składa się 250 patentów, dzięki którym firma wierzy w innowacyjność swojego rozwiązania. Dla wielu miłośników gadżetów ciekawą opcją będzie monitorowanie „na żywo” procesu mycia zębów w… telefonie.

Technologia Oral-B iO

Nowe rozwiązanie zastosowane w szczoteczce to liniowy napęd magnetyczny przenoszący energię na końcówkę każdego włókna. Dzięki temu szczotkowanie jest wyjątkowo efektywne i ciche. W szczoteczce zastosowano nowy interfejs oferujący:

interaktywny wyświetlacz umożliwia łatwą nawigację po funkcjach szczoteczki i personalizację: powitanie, wybór trybów szczotkowania, ustawienia języka i przypomnienia o wymianie końcówki szczoteczki;

inteligentny czujnik nacisku prowadzi użytkownika do optymalnego nacisku czyszczenia. Czujnik ostrzega za pomocą czerwonej lampki, gdy siła nacisku jest zbyt duża i świeci się na zielono, kiedy użytkownicy stosują optymalny nacisk podczas czyszczenia. Szczoteczka informuje także o zbyt małej sile nacisku, sygnalizując to kolorem, który można wybrać z poziomu aplikacji.

elegancką ładowarkę magnetyczną zapewniającą szybkie naładowanie w zaledwie około 3 godzin. Wyświetlacz szczoteczki ma czytelny wskaźnik poziomu naładowania baterii;

nową aplikację Oral-B to funkcja monitorowania zębów 3D i technologia wykrywania położenia wykorzystują sztuczną inteligencję. Rozpoznaje wszystkie obszary w jamie ustnej, prowadząc użytkowników do stuprocentowego oczyszczenia wszystkich obszarów szczotkowania;

timer dostarczający spersonalizowane wskazówki dla użytkowników o tym, jak osiągnąć najlepszy poziom czystości. Timer śledzi czas trwania każdej sesji szczotkowania, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, kiedy szczotkowali zęby przez zalecane przez dentystów 2 minuty. Ikony buziek na wyświetlaczu informują użytkowników, czy osiągnęli swój cel.

Mobilna aplikacja

Użytkownicy iOS i Androida mogą śledzić postępy w dbaniu o higienę jamy ustnej w specjalnie przygotowanej aplikacji. Dodatkowo do najwyższego modelu szczoteczki – iO9 – jest aplikacja mobilna, która pozwala w czasie rzeczywistym, śledzić jak dokładnie umyliśmy zęby w 16 obszarach jamy ustnej.

Więcej o modelach nowe szczoteczki znajdziecie na stronie Oral-B

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Wojciech

    Orał-B

  2. Artur

    Korzystałem z Orał-B kilka lat, w zeszłym roku przesiadłem się na Philipsa sonicznego. DO Oral-B raczej nie wrócę. W moich poprzednich dwóch szczoteczkach miałem możliwość instalacji aplikacji na telefon, moim prywatnym zdaniem jest to zupełnie pozbawione sensu. Kiedy idę na wizytę do dentysty żadne statystyki z apki na telefon nie przekonają mojego dentysty o tym czy myje czy nie myje mojego uzębienia oraz czy szczotkuje prawidłowo. Zresztą wyrzuciłem wszystkie niezbędne apki z mojego telefonu i jest mi z tym bardzo dobrze 🙂 Po co komu powiadomienia od odkurzacza? Ale to tylko moje prywatne zdanie osoby która nie jest przywiązana do telefonu.