^
Przekazywanie prywatne

Przekazywanie prywatne nie będzie gotowe na debiut systemów

Jaromir Kopp

26 sierpnia 2021

iCloud Private Relay (Przekazywanie prywatne), czyli ukrywanie adresu IP przed serwisami przeglądanymi w Safari oraz ochrona nieszyfrowanych danych przed dostawcami Internetu i witrynami, w dniach premiery systemów będzie w fazie „publicznej bety”. Oznacza to, że funkcja będzie dostępna, ale Apple nie uznaje działania usługi jako całkowicie pewne i potrzebuje więcej danych z testów.

Przekazywanie prywatne (iCloud Private Relay) jako beta

Jest to usługa związana z nadchodzącym iCloud+. Apple w tej samej cenie doda do usług iCloud więcej możliwości. Jedną z nich jest Przekazywanie prywatne. 

Usługa Przekazywanie prywatne iCloud zapewnia ochronę prywatności w Internecie. Usługa Przekazywanie prywatne ukrywa Twój adres IP oraz aktywność podczas przeglądania Internetu w Safari, a także chroni Twój niezaszyfrowany ruch w sieci, aby nikt, nawet Apple, nie mógł jednocześnie widzieć, kim jesteś i jakie witryny odwiedzasz.

Jednak zgodnie z notatkami dodanymi do wydanej wczoraj 7 bety iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 i watchOS 8, Przekazywanie prywatne iCloud zostanie udostępnione jako publiczna beta w celu zebrania dodatkowych opinii i poprawienia zgodności z witrynami WWW.

Inne funkcje też się spóźnią

iCloud Private Relay to nie jedyna funkcja zapowiedziana podczas WWDC21 w czerwcu, która pojawi się z opóźnieniem. Wcześniej informowaliśmy o tym, że SharePlay również się spóźni. Dodatkowo Legacy Contacts też zniknęło z bet. Ta funkcja ma pozwolić na „dziedziczenie”, czyli przekazanie niektórych danych zapisanych w iCloud po śmierci użytkownika i ma pojawić się w systemach „później”.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy