^
HomeKit

Apple zatrudnia, czy bierze się za Smart Home na poważnie?

Jaromir Kopp

23 sierpnia 2021

Najnowsze raporty pokazują, że Apple w ciągu ostatniego półrocza intensywnie poszukuje pracowników. Głównie do salonów sprzedaży, ale niemal równie dużo ofert dotyczy rozwoju nowych technologii, w czym przodują te dla specjalistów od „Domu” (Home Services).

Home Services, HomeKit, Matter, co jeszcze?

Zapotrzebowanie na większą ilość pracowników sklepowych zbiega się w czasie z przygasaniem pandemii, więc nie jest niczym specjalnie dziwnym. Dlatego skupię się na ciekawszych tematach.

O wielkim wzroście ofert pracy w Apple raportuje GlobalData i zwraca uwagą na znaczny procent ofert związanych z szeroko pojętym Smart Home.

Apple tworzy nowe produkty w różnych działach, zwłaszcza w nowo utworzonym zespole „Home Services”, który dąży do innowacji i tworzenia nowych usług z wykorzystaniem nowych technologii dla rynku domowego w tym sprzęt, oprogramowanie i usługi. Firma niedawno ogłosiła ofertą dla „Product Manager, Home Services”, ogłoszenie, w którym kandydat musi mieć bezpośrednie doświadczenie w pracy z kluczowymi graczami ekosystemu, w tym dostawcami usług domowych, budowlanych i dostawców technologii.

Ajay Thalluri, Business Fundamentals Analyst w GlobalData. 

Home Services Apple 2

Samo ogłoszenie tak zachwala rolę produkt menadżera usług domowych:

Jako członek zespołu Home Services będziesz mieć możliwość odkrywania i realizowania celów Apple w zakresie tworzenia produktów, które budują lepszą przyszłość dla naszych klientów. Będziesz odpowiadać za badania, pomysły, tworzenie i wprowadzanie produktów na rynek. W miarę upływu czasu Twoja praca będzie ewoluować w kierunku tworzenia atrakcyjnych i angażujących funkcji obsługi domu, które będą dostępne dla milionów klientów. Każdego dnia będziesz pracować z pasjonatami rozwiązywania problemów, projektując i budując skuteczne, wyjątkowe usługi dla jednej z najbardziej innowacyjnych i wpływowych nowych przestrzeni firmy Apple.

Innych ogłoszeń związanych z domem są setki, w tym bezpośrednio odwołujące się do HomeKit. Wymienia się analizę obrazu w czasie rzeczywistym dla kamer HomeKit, usługi i uwaga, sprzęt audio, nauczanie maszynowe itp. Sami możecie przejrzeć te oferty, wpisując w szukać „HomeKit”, „Home Services” itp.

HomeKit praca w Apple

Przypomnę, że wspólny system Smart Home Apple, Amazona i Google pod auspicjami CSA (Dawniej ZigBee) zaliczył pierwsze opóźnienie. Jego start został przełożony z końca tego roku na pierwszą połowę 2022. Matter będzie obsługiwany w systemach Apple jako część HomeKit, ale deweloperzy będą mogli też opracowywać własne aplikacje, działające z Matter przez HomeKit (nie wymaga to żadnych zmian w kodzie obecnych programów) lub bezpośrednio.

Efekt pracy nowozatrudnionych może się pojawić dopiero za kilka lat, ale cieszy tak duże zainteresowanie usługami domowymi i smart home.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy