^
Tetris Beat

Tetris Beat, czyli muzyczny Tetris już w Arcade

Jaromir Kopp

20 sierpnia 2021

Dzięki Apple Arcade poczułem się młodszy o trzydzieści lat. Właśnie dziś zadebiutował w Arcade Tetris, a dokładnie Tetris Beat. Gra oparta jest na swoim radzieckim pierwowzorze z 1984 roku, ale wsparta o dwa nowe tryby gry: Drop i Tap oraz rytmiczną muzykę.

Masz tyle czasu ile trwa piosenka

Tetris Beat rozgrywka

Tetris Beat — Znana na całym świecie gra logiczna Tetris układa się do nowego rytmu, łącząc swoją hitową rozgrywkę z ekskluzywną muzyką i innowacyjną mechaniką rytmiczną. Gra zawiera zróżnicowany i eklektyczny skład niesamowitych muzyków, w tym Alison Wonderland, GARZA, Hannah Diamond, Octo Octa, Dauwd, CINTHIE i wielu innych, z nowymi ekskluzywnymi utworami dodawanymi co miesiąc od najgorętszych i wschodzących talentów. W Tetris Beat, gracze będą obracać i upuszczać Tetriminos do rytmu, trzymając się rytmu, aby zbudować swój największy łańcuch combo i zdobyć maksymalny wynik. Fani Tetrisa, którzy szukają tradycyjnej, przebojowej rozgrywki, mogą wypróbować tryb Maraton, w którym również mogą wybrać ścieżkę dźwiękową.

Z dwóch nowych trybów, jeden jest dość nietypowy. System proponuje dwa sposoby umieszczenia spadającego elementu i nie mamy innego wyboru. W obu trybach ścigamy się z piosenką. Tryb Maraton jest tym, dobrze mi znanym sprzed 30 lat.

W grze przeszkadzają nam różne animacje w tle tworzone w rytm muzyki. 

Z ciekawostek: przed rozpoczęciem gry musimy wybrać, jak będziemy słuchać muzyki, czy przez głośniki urządzenia lub słuchawki podłączone kablem, czy przez słuchawki bezprzewodowe. 

Obecnie z Arcade korzystam (bardzo sporadycznie np. teraz testując Tetrisa Beat), dzięki Apple One.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy