^
Netflix Spatial Audio

Netflix wprowadza obsługę Spatial Audio do swojej aplikacji na iOS

Jaromir Kopp

19 sierpnia 2021

Jedna z najfajniejszych funkcji słuchawek AirPods Pro i Max Spatial Audio, czyli dźwięk przestrzenny zsynchronizowany z ruchami głowy sprawiający wrażenie, że dobiega z ekranu, trafiła do aplikacji Netflix.

Spatial Audio w aplikacji Netflix dla iOS

Jeżeli macie najnowszą wersję aplikacji Netflix (wydaną 3 dni temu), to podczas oglądania filmów z wielokanałowym dźwiękiem w słuchawkach AirPods Pro lub AirPods Max możecie doznać podobnych wrażeń, jak oglądając w aplikacji Apple TV.

Jeżeli chcecie się upewnić, że funkcja działa, to podczas odtwarzania wysuńcie Centrum sterowania i przytrzymajcie dłużej suwak głośności. Pojawi się ekran z włącznikiem funkcji redukcji hałasu otoczenia, ale i dodatkowy do sterowania funkcją dźwięku przestrzennego.

Głośność w centrum sterowania Spatial Audio w Netflix

Jeżeli macie betę iOS 15, to w filmach, które mają tylko dźwięk stereo, pojawi się podobnie jak w Apple Music, funkcja „uprzestrzennienia” dźwięku. Na iOS 14 w takich produkcjach nie zauważycie różnicy, bo funkcja będzie nieaktywna.

Wg serwisu iGeneration już w lutym zeszłego roku w iPhoneSoft pojawiły się informacje, że Netflix pracuje nad  wsparciem przestrzennym w swojej aplikacji. Netflix zaprzeczył, ale strona iPhoneSoft podtrzymała swoje przypuszczenia i jak widać,  się nie myliła.

Przypomnę, że do wrażeń Spatial Audio, potrzebne są słuchawki AirPods Pro lub AirPods Max. Być może nadchodzące AirPods 3 również wesprą tę funkcję.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy