^
SkyShowtime

Comcast i ViacomCBS chcą uruchomić SkyShowtime w Polsce i Europie

Jaromir Kopp

19 sierpnia 2021

Comcast i ViacomCBS współpracują nad uruchomieniem nowego serwisu streamingowego SkyShowtime, który połączy ogromne biblioteki obu firm w jedną usługę dostępną w 20 europejskich krajach, również w Polsce.

SkyShowtime z potężną biblioteką rozrywki

SkyShowtime będzie dostępny w ponad 20 krajach i będzie łączyć rozrywkę, filmy i seriale oryginalne z NBCUniversal (Sky, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock), jak również portfolio marek ViacomCBS, takich jak Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures i Paramount+.

Wraz z uruchomieniem SkyShowtime jesteśmy dobrze przygotowani do wykorzystania naszego globalnego silnika treści, aby stworzyć atrakcyjną ofertę streamingową, szybko i na skalę, z inteligentną strategiczną inwestycją rozłożoną na etapy.

Jako uzupełnienie naszej niedawno ogłoszonej współpracy Paramount+ ze Sky w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech, SkyShowtime reprezentuje ogromną szansę na przyspieszenie naszej ekspansji rynkowej i zbudowanie pozycji lidera w SVOD w Europie.

Powiedział Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International cytowany przez The Streamable.

Oczekuje się, że SkyShowtime zostanie uruchomiony w 2022 roku, pod warunkiem uzyskania zgody regulatorów. Docelowo będzie on dostępny dla użytkowników w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Węgrzech, Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

Na razie nie wiadomo, czy nowy serwis będzie dostępny na urządzeniach Apple jako aplikacja, kanał w Apple TV, czy tylko przez WWW.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. M.K.

  Showtime był już obecny w Polsce kilka lat temu jako usługa VOD. Jeszcze przed Netfixem i Hbo. Ale po około roku „poległ” bo praktycznie nie dodawali tam żadnych nowości, a cześć z ich płątnej oferty była równolegle dostępna na ówczesnym Onet VOD.
  PS. Ten skromny serwis Showtime z jego małą ilością nowości przypomina mi obecny Apple TV+ z którym rozstałem się bez żalu po zakończeniu darmowego okresu.

  • Sebastian

   Cos się Panu pomyliło. Proponujeć ze zrozumieniem.
   SHOWMAX należał do funduszu inwestycyjnego z RPA

   • M.K.

    Nic się nie pomyliło. Nazwa serwisu była Showmax i zawierała katalog produkcji Showtime. Proponuję ze zrozumieniem czytać i analizować informacje.

    • sfinks

     bzdury pan pisze