^
iPady w dobrych cenach

Jak tanio kupić iPada Air lub Pro z pewnego źródła

Jaromir Kopp

10 sierpnia 2021

Jeżeli szukasz iPada w lepszej niż oficjalna cenie, ale chcesz go kupić z pewnego źródła, to warto sprawdzić dwie oferty: Apple i Amazon. W pierwszej możesz kupić iPady odnowione, ale z pełną gwarancją i w niższych cenach, a w drugiej nowe produkty, też z pełną gwarancją i cenach często równie atrakcyjnych. Warto je porównać.

Wysyp odnowionych iPadów w Apple Store

Jeżeli zajrzycie do „nowego” Apple On-Line Store, to warto sprawdzić sekcję „Kupuj w specjalnych cenach”, a dokładnie „Produkty odnowione i certyfikowane”. Można w nim znaleźć prawdziwe „perełki” np. iPady Pro 9,5″, które są reklamowane na pierwszej stronie działu „Odnowionych”, ale których i tak nie ma w magazynie. To świadczy dość kiepsko o organizacji polskiego działu sklepu Apple.

Jednak niech to Was nie zniechęci. Jeżeli klikniemy ikonkę „iPady” (do akcesoriów na raźnie nie ma co zaglądać, bo wieje pustką jak w mięsnym za komuny), to mamy pokaźną listę już dostępnych i znacznie bardziej atrakcyjnych iPadów począwszy od starszych modeli Pro, po zeszłoroczne z LiDARem oraz poprzednie Air. Ceny zaczynają się od 1850 zł za iPady Pro 10,5″ 64 GB z procesorem A10X.

Za zeszłoroczne modele iPad Pro 11″ z procesorami A12Z i LiDARem przyjdzie zapłacić już od (tylko) 2 900 zł. Dostępne są modele o różnych pojemnościach, kolorach, z modemem oraz GPS i bez. Wersje 12,9″ też są dostępne (od 3 790 zł), a obniżki sięgają nawet ponad 1500 zł. Czy można kupić lepiej z pewnego źródła? Wydaje mi się, że niektóre tak.

Nowe iPady z oferty Amazon.pl

Okazuje się, że w polskim Amazonie można kupić zeszłoroczne modele iPadów Pro w cenach niemal identycznych, jak odnowione w Apple Store. Różnią się tym, że są nowe. Gwarancja Apple i ochrona konsumencka jest taka sama.

Przykład z górnej półki: Apple iPad Pro (12,9 cala, 4. generacji, Wi-Fi, 1 TB, 2020)  5 999,00 zł w Amazon nowy, 5 909,00 zł w Apple odnowiony

Niestety oferta „okazji” w Amazon jest wyraźnie mniejsza, niż w Apple Store, ale można znaleźć również najnowsze modele w tym iPad Air z A14 w lepszych niż u Apple cenach. Najlepiej poszukajcie sami, bo poza iPadami trafiają się też fajne akcesoria do nich.

Link do: Produktów odnowionych i certyfikowanych w Apple Store.

Bezpośredni link do pełnej oferty odnowionych iPadów.

Link do iPadów w ofercie Amazon.

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy