^
AirPods Pro

AirPods Pro druga beta oprogramowania słuchawek trafia do deweloperów

Jaromir Kopp

5 sierpnia 2021

Apple oficjalnie już w piątek udostępnił kolejną, drugą betę firmware dla słuchawek AirPods Pro. Pierwsza nie miała jeszcze wszystkich zapowiadanych podczas WWDC funkcji. Teraz doszła jedna z ciekawszych, choć pewnie nie dla wszystkich: wzmocnienie mowy.

Bety tylko dla deweloperów

Tak jak kiedyś dla Apple Watch, bety dla AirPodsów są dostępne wyłącznie dla deweloperów, a ich proces instalacji jest dość skomplikowany (wymaga profilu bety, Xcode 13 beta, Maca i podłączonego do niego kablem iPhone’a) i nieodwracalny. Nawet jeżeli wyłączymy pobieranie bet, to oprogramowanie stabilne zainstaluje się, dopiero gdy zostanie wydane i będzie miało „większy numerek” niż zainstalowana beta.

Nowość, czyli Conversation Boost to funkcja systemu iOS 15, która wykorzystuje mikrofony kierunkowe w słuchawkach AirPods Pro do zwiększania poziomu głośności rozmowy. Funkcja wycisza inne częstotliwości niż ludzka mowa, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób z lekkimi lub średnimi problemami ze słuchem.

Pierwsza beta firmware AirPods Pro dodała obsługę dźwięku przestrzennego FaceTime i redukcji odgłosów otoczenia podczas połączenia wideo, czyli dwóch innych funkcji AirPods Pro, które pojawią się w aktualizacji iOS 15.

Pierwsza beta ma numer kompilacji 4A305j, druga wydana w piątek, ale powoli docierająca do deweloperów 4A362b. Ja jeszcze czekam.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy