^
iPad mini 6 i 5 porównanie ekranu

iPad mini urośnie do 8,3″, ale co z Touch ID i Home?

Jaromir Kopp

27 lipca 2021

Szósta generacja iPada mini, nad którą trwają prace, będzie miała wyświetlacz o przekątnej 8,3″. Tak twierdzi analityk rynku wyświetlaczy Ross Young. Oznacza to, że ekran będzie zauważalnie większy od obecnego rozmiaru 7,9″, ale bez przyrostu rozmiarów samego urządzenia.

Z przyciskiem Home czy bez?

Plotki i przecieki na temat iPada mini 6 pojawiają się obecnie znacznie częściej. I wcale nie ma się co dziwić, bo na aktualizację tego modelu czekamy już kilka lat. Teraz znów mam dla Was kolejną porcję przecieków, ale z nowego w tym temacie i interesującego źródła, okraszone praktycznym komentarzem.

Wcześniej analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział, że nowy iPad mini może mierzyć w 8,5 do 9 cali. Wtórował mu Mark Gurman z Bloomberga, który twierdzi, że nowy iPad mini będzie miał większy wyświetlacz dzięki odchudzeniu ramek.

Do tej pory mówiło się, że iPad min może zostać przeprojektowany na wzór iPada Air, a większy ekran nie będzie tylko zasługą pozbycia się ramek, ale i usunięcia przycisku Home i przeniesienia Touch ID do włącznika. Jednak, jeżeli informacje o ekranie 8,3″ wziąć na poważnie, to odnoszę wrażenie, że miejsca na tradycyjny przycisk Home z Touch ID będzie nadal dość. 

iPad mini 6 i 5 porównanie ekranu

Być może jednak proporcje urządzenia ulegną korekcji lub Apple zmieni proporcje ekranu w iPadzie mini. Przycisk Home obecnie jest dość problematyczny, bo w zasadzie w obecnych i nadchodzących systemach stał się bezużyteczny, a korzysta się z niego jedynie z przyzwyczajenia i dla Touch ID. Dlatego nadal możemy spodziewać się jakichś niespodzianek związanych z iPadem mini i oby nie była to wyższa cena, zwłaszcza że plotkuje się o procesorze A15 wewnątrz i złączu USB-C zamiast Lightning.

Sugestie DigiTimes jakoby iPad mini miał otrzymać ekran mini-LED raczej należy umieścić między bajkami, oczywiście jeżeli chodzi o ten rok.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy