^
AirPods 3

AirPods 3 niebawem, za miesiąc w końcu rusza produkcja

Jaromir Kopp

21 lipca 2021

W niemal pół roku po pojawieniu się pierwszych podróbek rusza produkcja następnej generacji słuchawek Apple AirPods 3. Zapowiada się mocna jesienna kampania w wykonaniu Apple, bo w ofercie mają pojawić się nowości z wielu dziedzin.

Produkcja AirPods 3 startuje w sierpniu

Zgodnie z nowym raportem Nikkei Asia cytowanym przez Mac Rumors, masowa produkcja trzeciej generacji słuchawek AirPods rozpocznie się w sierpniu. Podobno dołączą one do wielu innych produktów, takich jak iPhone 13 i przeprojektowane modele MacBooki Pro, których premiery mają nastąpić we wrześniu lub jesienią.

Plotki dotyczące daty premiery trzeciej generacji AirPods zmieniały się znacznie w ciągu ostatniego roku. Najbardziej optymistyczne mówiły o wiośnie, co niestety się nie spełniło, ale choć inni analitycy sugerowali już wcześniej jesienną premierę, to chińscy producenci podróbek byli przygotowani już w maju.

Uruchomienie masowej produkcji w sierpniu, daje szanse, że AirPods 3 mogą pojawić się wraz z iPhone’ami 13 już podczas ich wrześniowej premiery. Jednak Apple lubi stopniować napięcie i może prezentację słuchawek połączyć z innym jesiennym wydarzeniem lub wprowadzić je do sprzedaży całkiem bez zadęcia, jedynie informacją prasową.

Trzecia generacja AirPods ma być dość podobna do wersji Pro z krótszymi pałąkami i być może z silikonowymi wkładkami, choć to nie jest pewne. Zabraknie w nich jednak aktywnej redukcji szumu i najpewniej Spatial Sound. Bardzo prawdopodobne jest, że nie będą miały fizycznego przycisku, co może zwiększyć ich odporność na pot i wodę. 

Oby nowe AirPodsy nadawały się do rozmów równie dobrze jak wersje 1 i 2, bo Pro o ile pod względem dźwięku są wspaniałe, to rozmówcy prawie zawsze narzekają na jakieś zakłócenia. A jak wyglądają wasze doświadczenia z AirPods Pro?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Za głośno

  Moje doświadczenia z AirPods Pro są takie, że rozmówcy narzekają, że za bardzo zbierają dźwięk z otoczenia. Zdecydowanie rozmowa jest możliwa dopiero po przejściu na rozmowę bezpośrednio z telefonu.

  • Marlice

   A u mnie bez problemów z Pro – a rozmawiam czasami po kilka godzin dziennie. Pewnie dużo też zależy od miejsca gdzie aktualnie przebywamy, bo u mnie zazwyczaj w okolicy nic się nie dzieje.

   • Głos

    Racja – mówię o kawiarni. Bardzo zbiera otoczenie, a mój głos słabo słychać.

    Często, też jest tak, że późno wchodzi głos na słuchawkę. Odbieram telefon (Xs) z podpiętymi Pro i często mijają 2 sek zanim usłyszę rozmówcę w słuchawce.

 2. DarO

  Sądzę że Spatial Audio będzie obsługiwany przez te słuchawki. Starają się promować „swój” nowy wynalazek z dużym impetem i o ile z technicznego/finansowego (niepotrzebne skreślić) powodu nie ma tego w standardowych AirPods o tyle w nowych 3-kach było by to niezrozumiałe.
  Po pierwsze jest to standard promowany dziś mocno przez Apple a nic tak nie rozpowszechnia technologii jak niski próg wejścia poza tym Apple kusi nas usługami z roku na rok coraz bardziej i coraz więcej na nich zarabia. Nie zdziwił bym się jak by ta technologia była licencjonowana konkurencji.