^
iOS

iOS 14.7: co nowego w aktualizacji

Jaromir Kopp

20 lipca 2021

Apple udostępnił wczoraj aktualizacje systemów dla iPhone’ów, Apple Watchy, Apple TV oraz HomePodów. Oto najważniejsze nowości, które się pojawiły w iOS 14.7.

iOS 14.7 nowe funkcje i poprawki

Najciekawszą nowością jest dodanie obsługi nowych baterii MagSafe w iPhone’ach 12. Jednak z tego ucieszą się nieliczni szczęściarze, którzy mają te iPhone’y i zdecydowali się na zakup power banku za 499 zł. Ta aktualizacja uruchamia „tajną” do tej pory funkcję odwrotnego ładowania w iPhone’ach 12. Jednak działa ona tylko ze wspomnianymi bateriami.

Pozostałe usprawnienia:

 • W aplikacji Dom dodano możliwość zarządzania minutnikami w HomePodach.
 • Aplikacja Podcasty pozwala wybrać wyświetlanie wszystkich programów lub tylko śledzonych w bibliotece.
 • Informacje o jakości powietrza w Kanadzie, Francji, we Włoszech, Holandii, Korei Południowej oraz Hiszpanii są teraz dostępne w aplikacji Pogoda i Mapy.
 • Wróciła brakująca opcja menu Udostępnij playlistę w Apple Music.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że odtwarzanie audio w formacie Dolby Atmos oraz Apple Music lossless mogło zostać nieoczekiwanie zatrzymane.
 • Przywrócony został komunikat o zalecanym serwisie baterii, który mógł zniknąć po ponownym uruchomieniu niektórych modeli iPhone’a 11.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że wyświetlacze Braille’a mogły wyświetlać nieprawidłowe informacje podczas redagowania wiadomości w Mail.

Apple jeszcze nie udostępniło informacji dotyczących poprawek bezpieczeństwa zalatanych w tej wersji. Pojawią się ona na stronie wsparcia: Apple security updates.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Dawid

  Ponoć w 14.6 wieelu osobom zwolnił telefon. Wpisując w Google wyskoczy mnóstwo przykładów.
  Nie ma informacji że zostało to naprawione.

  • M.K.

   O jakich konkretnie przykładach mówisz? Bo wpisać w wyszukiwarkę można dowolną treść a potem mowić, że to wyniki dopasowane do twoich oczekiwań. Mój iPhone 11 (bez Pro) i drugi służbowy SE (2nd gen.) na IOŚ 14.6 działał bez zarzutu (oprócz wspomnianego buga z przerywaniem Muzyki). aktualizacji jeszcze nie instalowałem (będę w weekend to robił tradycyjnie). PS. Zamiast wyszukiwarki na duże G proponuję kaczuszkę DuckDuckGo -jeśli dbasz o prywatność i spokój ducha to polecam zrezygnować z dużego „G”.