^
Pixelmator Pro 2.1 nowości

Pixelmator Pro mocno udoskonalony! Polubicie nowe narzędzia

Jaromir Kopp

30 czerwca 2021

Pixelmator Pro to jeden z najczęściej używanych przeze mnie programów, dlatego każde nowości bardzo mnie cieszą. A  aktualizacja do wersji 2.1 Coral ma ich dużo i są bardzo pomocne.

Inteligentne kadrowanie

Zamiast zastanawiać się „co by tu przyciąć” podczas ręcznego kadrowania zdjęcia, czy grafiki, w nowej wersji możemy zdać się na „sztuczną inteligencję”. Radzi sobie ona dobrze ze zdjęciami, na których są postacie, ale również pejzaże i przedmioty. 

Quick Fill

To bardzo interesujący pakiet nowości służących do wypełniania kolorem. Teraz z dowolnej palety kolorów można wyszarpać barwę metodą „przeciągnij i upuść”, aby zapełnić ją obszar na zdjęciu czy grafice. Funkcja jest interesująca, bo działa na wskroś przez warstwy.

Pixelmator Pro 2.1 w akcji

Jednak jeszcze bardziej ucieszyło mnie polecenie znajdująca się w menu Format > Image > Fill. Pozwala ono na wypełnienie ustawionym kolorem całej warstwy, a dodatkowe dwa skróty klawiszowe pozwalają zmienić wypełnienie z koloru podstawowego na kolor tła. Niesamowicie szybkie i wygodne!

Linia z pędzlem

To funkcja, która umożliwia użycie wybranego pędzla (również z jego zaawansowanymi funkcjami) na kształcie, czy linii. Po prostu linia wybranego kształtu zostanie „pociągnięta” wskazanym pędzlem. Działanie pędzla na przebiegu linii można modyfikować, symulując siłę lub kąt nacisku. Bardzo fajne narzędzie.

Udoskonalenia w tekście

Jest ich sporo, ale mi najbardziej spodobała się transformacja napisów bez konwersji na piksle z opcją wygenerowania kształtów z każdej z liter. 

Dodatkowo otrzymaliśmy więcej narzędzi do precyzyjnego ustawiania parametrów tekstu, jak odstępy między wierszami i znakami, sposób wyrównania itp.

Aktualizacja Pixelmatora Pro 2.1.1 jest dostępna za darmo w App Store, dla tych, którzy tam go kupili lub na stornie producenta.

Więcej informacji o nowościach znajdziecie na blogu: Pixelmator Pro 2.1 Coral

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy