^
Glenn Close fot. Wikipedia

Glenn Close trafi do obsady 2 sezonu hitu „Teheran” w TV+

Jaromir Kopp

23 czerwca 2021

Glenn Close nominowana do Oscara i znana z wielu hitów od „Świat według Garpa”, przez „Fatalne zauroczenie”, „102 dalmatyńczyki”, po „Strażnicy Galaktyki” wzmocni ekipę szpiegowskiego thrillera „Teheran”.

„Teheran”, Izraelski serial, który zrobił spore wrażenie

Jak informuje Deadline Close wcieli się w nową serialową rolę Marjan Montazeri, Brytyjki mieszkającej w Teheranie.

Glenn Close rzadko grywa w serialach, rola w „Teheran” to jej trzecie podejście. Dwa pierwsze występy serialowe Close zakończyły się sukcesami. Najpierw zdobyła nominację do nagrody Emmy za rolę w „The Shield”, następnie już dwie statuetki za „Damages”. Oby ta passa trwała nadal.

Wprowadzenie znanej aktorki do serialu Apple „Teheran”, może jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę serię, która do tej pory wciągała, dzięki wartkiej trzymającej w napięciu akcji i egzotycznej kulturze.

Teheran, który zadebiutował w izraelskiej sieci Kan 11 i globalnie na Apple TV+ 25 września 2020 roku i szybko został przedłużony na drugi sezon. Został stworzony przez Zondera, Danę Eden i Maora Kohna, a wyreżyserowany przez Daniela Syrkina. Shenhar pełni funkcję scenarzysty obok Zondera. Syrkin i Shenhar są również współtwórcami serialu. Producentami wykonawczymi są Eden i Shula Spiegel z Donna and Shula Productions, Zonder, Shenhar, Syrkin, Alon Aranya z Paper Plane Productions, Julien Leroux z Paper Entertainment, Peter Emerson z Cineflix Studios oraz Eldad Koblenz z Kan 11. 

Na kolejne docinki będę czekał z niecierpliwością, a jak Wy wspominacie pierwszy sezon „Teheran”?

Fot. tytułowa Wikipedia 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy