^
WWDC21 ekran powitalny

Przygotuj się na oglądanie WWDC21! Stream YouTube już gotowy

Jaromir Kopp

1 czerwca 2021

Już tylko niecałe 6 dni pozostało do rozpoczęcia najważniejszej w roku konferencji Apple. Będzie ją można oglądać na wiele sposobów, w tym przez YouTube, choć są oczywiście lepsze metody.

WWDC21 startuje w poniedziałek o 19.00

Podczas WWDC21 dowiemy się, jakie nowości Apple szykuje w kolejnych „dużych” aktualizacjach systemów. W tym roku na szczęście nie wiemy zbyt wiele o tym co nas czeka, bo firmie Apple udało się nie dopuścić do wycieku wczesnej „alfy” iOS. Rok temu, taki wyciek dostarczył nam sporo informacji nawet kilka miesięcy przed WWDC20, ale popsuł zabawę.

WWDC21 widok w iCal

Transmisję na żywo będzie można oglądać w aplikacji Developer na iOS, iPadOS, macOS, tvOS, na stornie Apple Events oraz w już uruchomionym strumieniu na kanale YouTube Apple. To ostatnie wyjście jest raczej, dla tych, którzy nie będą mieli do dyspozycji sprzętu Apple w przyszły poniedziałek wieczorem. 

https://www.youtube.com/watch?v=0TD96VTf0Xs

Aplikacja Developer uaktualniona

Dopiero dziś, Apple wydał aktualizację m.in. z nowymi ikonami dla Wiadomości. Tym razem dostaliśmy dodatkowo kilka wersji odpowiednio zmodyfikowanego naszego awatara. 

WWDC21 ikony w iMessages

Zamiast tęczowego serca, mamy tęczowe iMaki i napis Hello, a flaga piracka została zdegradowana do roli nalepki na MacBooku dodanym do awatara. Pojawiła się za to zachęta do instalacji bet i ikona „opętania”, która może się przydać, gdy z pierwszych bet nie da się korzystać.

Apple zaczął również przyjmować zgłoszenia od deweloperów (po zaakceptowaniu stosownej umowy) do laboratoriów i pawilonów.

Czy tylko systemy?

Na 99% nie. Spodziewamy się również przynajmniej zapowiedzi nowych komputerów. Przekonamy się, czy Apple wykonało krok wstecz, dodając port HMDI do MacBooka Pro i mam nadzieję poznamy następcę procesora M1. Ty już tylko kilka dni! 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Miłosz

  Jakie wady ma oglądanie na YT?

  • Paweł Nyczaj

   Po prostu na sprzętach Apple nie trzeba używać YT, bo wystarczy stream na stronie Apple lub aplikacja Apple Developer. Natomiast YT jest najlepszym wyborem dla posiadaczy innego sprzętu np. komputera z systemem innym, niż macOS (w nowych przeglądarkach da się obejrzeć stream na stronie Apple) czy telewizora bez aplikacji Apple TV

   • Miłosz

    Pomimo moim zdaniem słabego interfejsu odtwarzacza, oglądam przez Safari na macOS, ale można oglądać przy użyciu Chrome, Firefox’a i Edge korzystając z Windowsa. YT jest bardzo dobrą opcją, którą również sprawdzałem.