^
Makieta iPhone'a 13 Pro Max w Unbox Therapy

Premiera iPhone’ów 13 na czas, startuje produkcja ekranów 120 Hz

Jaromir Kopp

31 maja 2021

Wg informacji z łańcucha dostaw Apple, Samsung Display i LG Display  rozpoczął produkcję paneli OLED dla iPhone’ów 13. Są wśród nich też ekrany 120 Hz ProMotion dla modeli Pro. Czyli mamy od razu dwie dobre wiadomości.

Miesiąc wcześniej niż rok temu

Produkcja ekranów do nowych modeli iPhone’ów wystartowała miesiąc wcześniej, niż rok temu. Jak pamiętacie, w zaszłym roku atak pandemii bardzo mocno namieszał w planach produkcji i terminach premier. 

Źródła raportu cytowanego przez Apple Insider twierdzą, że Samsung rozpoczął produkcję w połowie maja, podczas gdy LG rozpoczął produkcję komponentów ciut później, ale też w maju. Uważa się, że Samsung jest o tydzień wcześniej niż LG z etapem osadzania materiałów organicznych na panelach. Jednak z montażem finalnym, Samsung jest już o 10 dni przed LG.

Wygląda na to, że  Samsung jest jedynym dostawcą ekranów LTPO TFT OLED dla Apple. Te wyświetlacze mają być używane w modelach Pro i będą obsługiwać odświeżanie ekranu do 120 Hz. Pozwoli to na wprowadzenie ekranów ProMotion w iPhone’ach Pro  w tym roku.

A15 też w produkcji

Również TSMC wystartował 26 maja z masową produkcją procesorów A15 do nadchodzących iPhone’ów. 

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku premiery odbędą się w „tradycyjnych” wrześniowych terminach, bez przetasowań jak rok temu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.