^
Startujemy z kodem WWDC21

I ruszamy z kodem. Oficjalne zaproszenie na WWDC21

Jaromir Kopp

25 maja 2021

Apple wczoraj w nocy rozesłał do deweloperów i opublikował na stronie oficjalne zaproszenie na WWDC21. Przedstawił też sposób jego organizacji, który wiele od poprzedniego debiutu on-line się nie różni.

WWDC21 zaczynamy o 19.00 w poniedziałek 7 czerwca

Jak rok temu centrum wydarzeń będzie aplikacja Developer. Można ją pobrać z App Store dla macOS, iOS, iPadOS i tvOS.

Jednak większość z Was najbardziej zainteresuje konferencja otwierająca WWDC21. Jak wyżej napisałem, rozpocznie się o 19.00 naszego czasu w poniedziałek 7 czerwca. Poza aplikacją Developer, będzie ją można oglądać standardowymi sposobami np. na stronie wydarzeń Apple.

Dalej o 23.00 naszego czasu, Apple zaprezentuje „Stan systemów” (State of the Union). To bardzo interesująca już głębsza zapowiedź zmian w systemach od strony nowych możliwości dla deweloperów.

Jak rok temu, Apple przygotował ponad 200 tematycznych sesji wideo, których tematyka nie jest jeszcze znana. Dawniej Apple publikował już wcześniej agendę, w której „zaszyfrowane” były jedynie tematy związane z nowościami.

Deweloperzy będą mogli zamówić sesję „jedne na jednego” z inżynierami Apple, którzy doradzą w konkretnych kwestiach. 

Ważnym miejscem będzie nadal nowe forum. Pytania i odpowiedzi związane z tematami forum deweloperskiego będą oznaczane tagiem WWDC21.

Nowością wydają się być „Wyzwania”.

Pojawiające się przez cały tydzień wyzwania związane z kodowaniem i projektowaniem tworzą zabawne, interaktywne sposoby poznawania najnowszych technologii i frameworków oraz dzielenia się swoimi dziełami z innymi.

Odnalezienie się w gąszczu WWDC ułatwią pawilony, obszary, które zawierają powiązane sesje, laboratoria i specjalne atrakcje dostępne wyłącznie w aplikacji Apple Developer.

Nie może zabraknąć też Apple Design Award.

Więcej informacji znajdziecie na And away we code.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy