^
WWDC21 odbicie w okularach, znaki Unicode

Będą nowe MacBooki Pro? Ukryty przekaz w odbiciu 

Jaromir Kopp

25 maja 2021

Jak zwykle na grafiki ilustrujące zaproszenia na imprezy Apple, rzucili się wszelkiej maści analitycy. Apple znane jest z tego, że lubi przemycać jakieś ukryte informacje. Tym razem zagadka w zaproszeniu na WWDC21 nie była taka łatwa.

Nowy MacBook Pro odbił się w okularach?

Jak widać na grafice zapowiadającej WWDC21 jest postać w okularach. A w nich odbija się ekran MacBooka, na którym pracuje. W odbiciu widać kody liczbowe znaków Unicode. Kolejno są to u{1F374} (🍴), u{1F634} (😴), u{1F4BB} is (💻). Dalej jest „wieczna pętla” (za Apple Track

https://twitter.com/wongmjane/status/1396861721256419328

Od razu pojawiły się dwie hipotezy. Pierwsza pochodząca od Jane Manchun Wong mówi, że jest to skarga działu graficznego, który tylko „je, śpi i pracuje”. Druga hipoteza równie prawdopodobna, ale bardziej atrakcyjna wygłoszona przez Samiego Fathi przewiduje nowego lub nowe MacBooki Pro.

I tu na scenę wkracza Jon Prosser. Potwierdza, że wg jego źródeł na WWDC21 zostanie zaprezentowany nowy MacBook Pro z nowym procesorem Apple. W końcu!

Pogłoski o nowych komputerach, które mają pojawić się podczas WWDC21 krążą od dawna. Choć Apple określiło czas przejścia z procesorów Intela na własne, jako dwa lata, to wcale nie musi zwlekać. Jak już pisaliśmy, na przeszły rok pozostanie prawdopodobnie tylko Mac Pro. Tak też było w 2007 roku, gdy Mac Pro z Intelem jako ostatni zastąpił PowerMaca G5 z PowerPC.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Hubert

  Ja osobiście bardziej liczę na nowe Air

 2. CEz

  Kopiowanko „u{1F4BB} is ().”

 3. mm

  „to wcale nie musi zwlekać”

  Moim zdaniem wręcz nie może zwlekać. Jaki frajer weźmie teraz złom na Intelu? Raczej wszystko przyspieszy, nawet Mac Pro.