^
iMac M1 i MacBook Pro

Apple wyjaśnia: Dlaczego Mac. A jak było kiedyś? 

Jaromir Kopp

24 maja 2021

Kilka dni temu Apple opublikował nową stronę, która zachwala zalety komputerów Mac. Jest już ona dostępna w języku polskim. Warto zobaczyć, na co teraz Apple kładzie nacisk i jak przez lata zmieniła się narracja.

Jakie atuty Maców wymienia Apple?

Łatwy w obsłudze. Niewiarygodnie wydajny. I absolutnie wyjątkowy. Pozwala pracować, odpoczywać i tworzyć jak nigdy wcześniej. Jest pełen apek gotowych do użycia zaraz po pierwszym uruchomieniu. Wszystko działa na nim płynnie i w najnowszych wersjach dzięki regularnym, bezpłatnym aktualizacjom. A jeśli masz już iPhone’a, Mac wyda Ci się czymś doskonale znanym. Wystarczy go włączyć.

Warto zwrócić uwagę na dwa fragmenty: „Wszystko działa na nim płynnie i w najnowszych wersjach dzięki regularnym, bezpłatnym aktualizacjom” oraz „A jeśli masz już iPhone’a, Mac wyda Ci się czymś doskonale znanym. Wystarczy go włączyć”.

Teraz już wiecie, dlaczego macOS upodabnia się do iOS? Tak jak to wielokrotnie podkreślałem i potwierdzają to systematycznie w wywiadach szefowie Apple, system macOS nie stanie się iOS-em, ani iPadOS-em. Nie trafi również na iPady. Po prostu Apple chce wykorzystać boom na iPhone’y i iPady, bo jeszcze przez wiele lat komputerów nie da się wszędzie zastąpić iPadami. Niech użytkownicy iPhone’ów i iPadów wybierają Maki, a nie produkty „konkurencji”. We właściwym wyborze pomagać ma podobieństwo do znanych już mobilnych systemów. Tego atutu Windows mieć nie będzie.

Dalej na stronie, Dlaczego Mac, Apple zachwala synchronizację danych z iPhone’ami, co wpisuje się w powyższą narrację.

Dalej Apple podkreśla dostępność najważniejszego biurowego oprogramowania (Office) oraz nadal ważnego pakiety Adobe.

Pod koniec tradycyjnie opisywane jest podejście do prywatności Apple w tym szyfrowanie dysku w standardzie.

Na stronie znajdziecie też porady, jak kupować Maki „na firmę” oraz jak uzyskać zniżkę edukacyjną.

Mac & PC

A teraz popatrzcie, jak to było dawniej:

Powyższy film zawiera komplet reklam Apple z pierwszej dekady XXI. Część z wychwalanych zalet Maków nadal pozostała, jednak wielu już Apple nie wymienia. Już nie jest tak wesoło, jeżeli chodzi o zagrożenia. Maki stały się łakomym kąskiem dla przestępców. Apple też nie musi i nawet nie może chwalić się, możliwością natywnego uruchamiania Windowsa na Macach, choć pewnie z czasem pojawi się Boot Camp dla Windows ARM. Tylko Po Co? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *