^
Apple TV 4k 2021 w pudełku

Apple TV 4k 2021, wyjmujemy z pudełka

Jaromir Kopp

24 maja 2021

Dziś nowa Apple TV 4k dotarła do mojego Taty. Był tak uprzejmy, że wysłał mi zdjęcia z „unboxingu”, którymi się z Wami podzielę. To na dobry początek, bo jutro przystępujemy do konkretnych testów, gdy tylko rowerem dojadę do Wrocławia.

Apple TV 4k 2021 z Thread

Dla takiego fana HomeKit, jak ja najważniejszą nowością w Apple TV 4k 2021 jest moduł łączności Thread. Do tej pory Apple umieścił go jedynie w HomePodach mini, które oficjalnie są dostępne na ograniczonej ilości rynków. 

Thread jest nowym protokołem komunikacji stosowanym w urządzeniach IoT w tym Smart Home. Jest on używany w HomeKit, ale i jest jedną z najważniejszych technologii łączności w nadchodzącym standardzie Matter. Właśnie z tych powodów na testy do Taty wezmę kilka moich akcesoriów HomeKit z Thread. Dom inteligentny bez stacji bazowej Thread, jaką jest nowa Apple TV lub HomePod mini się niebawem nie obędzie.

Oczywiście nie zabraknie innych testów w tym nowego pilota. Do dyspozycji będzie przyzwoity TV LG z Dolby Vision i Atmos. Jeżeli chcecie, aby sprawdzić coś konkretnego, dajcie znać w komentarzach. Niestety za punkt odniesienia będzie stara Apple TV HD i aplikacja Apple TV w telewizorze.

Apple TV 4k 2021 w pudełku otwartym Apple TV 4k 2021 zawartość pudełka Apple TV 4k 2021 od spodu Apple TV 4k 2021 złącza

Jak widać po zdjęciach, Apple TV w zestawie ma nalepki z logo Apple, nowego pilota, kabel Lightning do jego ładowania oraz kabel zasilający. Z tyłu jest ten sam komplet, złącz co w Apple TV 4k, ale HDMI jest „lepsze”. Względem ATV HD brakuje optycznego wyjścia cyfrowego audio oraz serwisowego złącza USB-C, które ułatwiało instalowanie bet tvOS. Od spodu, podobnie jak w poprzedniczce 4k, widać szczeliny do chłodzenia aktywnego. Mam nadzieję, że tak jak i we wcześniejszej wersji, wentylator jest bezszelestny.

Więcej informacji już za kilka dni.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. C-MOS

  Działa toto może ze starym pilotem apple TV? ten nowy jest koszmarny… 😉

  • shevchenko1987

   Możemy się zamienić 😉

 2. Pawel

  Czy można z Apple TV korzystać jak z odtwarzacza multimediów z urządzeń nas??

  • Piotr

   Mój działa za pomocą aplikacji Infuse z nasem Synology i robi to bardzo sprawnie a przede wszystkim z bardzo ładnym interfejsem.
   Polecam Infuse w Apple TV.

  • SeBastian

   Oczywiście , nawet z chmury z Dysku Google. Infuse Pro, subskrypcja 32 zł na rok. Nie ma nic lepszego