^
esim_iphone

Co warto wiedzieć o eSIM w iPhonie

eSIM to świetne rozwiązanie pozwalające na używanie w iPhonie kilku numerów telefonów. W dzisiejszym materiale wideo chciałem podzielić się z Wami moimi wrażeniami z używania tej funkcji w telefonie Apple.

Co warto wiedzieć o eSIM i Ekstra SIM?

W nowym filmie na YouTube opowiadam o kilku istotnych możliwościach jakie daje iPhone:
-Jak dodać kartę eSIM oraz Ekstra SIM?
-Dlaczego eSIM jest fajny oraz co w nim jest beznadziejne?
-Czy warto przejść z karty SIM na eSIM
-Jak działa funkcja Dual SIM w iPhonie?

Jeśli chcecie używać w swoim iPhonie kilku numerów telefonów zaprasza na nasz kanał YouTube.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (13)
L

13 komentarzy

 1. Barnim

  No tylko szkoda ze nasi operatorzy opieszałe podchodzą do e-sim, niestety w moim przypadku jestem zmuszony do korzystania tylko z jednego polskiego operatora, fizyczna karta sim jest od zagranicznego operatora ze względu na częste wyjazdy z polski, w zasadzie służy mi tylko do internetu bo maja dobrą ofertę

 2. Tomasz

  A jak działa ten eSim w połączeniu z Apple Watch ? Zagranicą normalnie ?

 3. Grzegorz

  T-Mobile ma eSIM

   • Grzegorz

    Cześć Przemek,

    W tym zakresie ma bo sam korzystam już od dłuższego czasu więc chcąc być ścisłym nie można powiesić, że nie ma. Oczywiście szkoda, że jest ograniczona tylko do klientów biznesowych, ale nie można powiedzieć, że e-SIM ma tylko Orange szczególnie nie precyzując że mowa o klientach indywidualnych. Mi bardziej szkoda, że nie ma jej w ofercie Play i raczej się nie zanosi aby Play miał w przyszłości bo sieć od momentu zmiany właściciela zdecydowanie idzie w złą stronę.

 4. Rafał

  Nie zrozumiałem jednej rzeczy. Czyli jeżeli mam np. wgraną służbową kartę eSim i fizycznie mam wsadzoną prywatną kartę SIM to w momencie gdy np prowadzę rozmowę z nr służbowego a ktoś dzwoni na prywatny od razu trafi na pocztę głosową? Nie będę widział połączenia przychodzącego na nr prywatny. Obecnie korzystam z Samsunga z Dual SIM i właśnie gdy rozmwiam przez służbowy nr to widzę jeżeli ktoś dzwoni na prywatny.

  • Grzegorz

   Dokładnie tak samo jest na iPhone chyba że ktoś ma ustawione przekierowanie na pocztę w przypadku zajętości. Mam dokładnie taką samą sytuacje jak Ty. Jak ktoś dzwoni na nr prywatny podczas rozmowy służbowej mam informację o połączeniu oczekującym. Mogę się na nie przełączyć dokładnie tak samo jak przy jednej linii.

 5. pawlak

  Co warto wiedzieć dla TLDR?

  Dwa największe mankamenty, które są w iPhonie.

  1. Jak mamy dual sim to podczas rozmowy iPhone traci połączenie z internetem. Nie da się jednocześnie rozmawiać i szukać czegoś w necie.

  2.Jak rozmawiamy i ktoś w tym czasie dzwoni na drugi numer to nie mamy powiadomienia i nie możemy odebrać.

  • Grzegorz

   Ad.1 Nie mam tego problemu. W czasie rozmowy spokojnie mogę korzystać z Internetu. Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli w ustawieniach jest wyłączona opcja przełączanie danych komórkowych. Wtedy podczas rozmowy za pomocą lini innej niż domyślna dla danych będzie taki efekt. Wystarczy włączyć przełączanie danych i już jest po problemie.

   Ad2. Mam sygnalizację drugiego połączenia i mogę się na nie przełączyć. Telefon zachowuje się dokładnie tak samo jak przy połączeniu oczekującym. .

   • pawlak

    Ad. 1 Tak do prawda, trzeba mieć pakiet danych na drugiej karcie i w iPhonie mieć automatyczne przełączanie.
    Piszę o tym, że tracimy możliwość korzystania jednocześnie z rozmowy i transmisji danych na danej karcie SIM, tak jak w przypadku gdy w iPhonie jest tylko jedna karta.

    Ad. 2 Nie jest to możliwe, jeżeli masz ustawione automatyczne przełączanie transmisji danych na dodatkowy numer. Ten kanał jest zajęty do obsługi internetu i nie jest możliwe dodzwonienie się na ten drugi numer.

    • grzegorz

     Mam włączone automatyczne przełączanie danych i mam sygnalizację połączenia oczekującego na drugim numerze jeśli rozmawiam za pomocą pierwszego.

 6. Przemysław Marczyński

  Ja niestety mam tak jak opisuję w materiale wideo. Brak powiadomienia o przychodzącym połączeniu. Co więcej, na drugim numerze telefonu mam jakby połączenie było odebrane ale jest cisza w słuchawce. Coś tu nie gra niestety tak jak bym chciał.