^
Ukryty tryb serwisowy podczas wyszukiwania AirTag

Ukryty tryb serwisowy podczas wyszukiwania AirTaga

Jaromir Kopp

6 maja 2021

Na początku ery GSM, często wyszukiwaliśmy różnych „ukrytych” trybów serwisowych, które pokazywały informacje całkiem zbędne normalnemu użytkownikowi. Okazuje się, że nadal takie ciekawostki można znaleźć w smartfonach. Przykładem jest ukryty tryb podczas precyzyjnego namierzania AirTaga.

Frustracja przerodziła się w odkrycie

O AirTag dochodzą mnie sprzeczne informacje. Od zachwytów na temat jego działania, po totalne narzekanie. Właśnie to ostatnie doprowadziło użytkownika Reddit do odkrycia. Sfrustrowany zaczął stukać w ekran, a dokładnie w nazwę AirTaga będącego w trybie „precyzyjnego wyszukiwania”, aż wystukał tajemniczy tryb serwisowy.

To samo udało się znanemu Wam ze znalezienia sposobu na MMS w sieci Plus Arkowi. Na moją prośbę wystukał tryb serwisowy w swoim iPhone. Funkcja wydaje się działać w aktualnym iOS 14.5.x oraz w becie 14.6.

Ukryty tryb serwisowy podczas wyszukiwania AirTag w akcji

Informacje w tym trybie w większości są dość tajemnicze. Możemy zmienić ilość kropek, które są animowane, gdy iPhone nie złapał jeszcze odpowiedniego sygnału. Widać zmierzoną odległość w linii prostej i w rzucie (jak mi się wydaje) oraz kąt do pozycji AirTaga i pochylenie iPhone’a względem ziemi. Wyświetla się też opis rytmu wystukiwanej haptyki. Reszty na razie nie udało mi się rozgryźć.

Interesujące, że na filmie zamieszczonym przez „odkrywcę” tej funkcji brakuje kilku ustawień pokazanych przez Arka.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Bas

  Podoba mi się opcja zmiany koloru. Dziwne, tylko, że mam odległość liczoną w stopach. Nie msm pojęcia jak to naprawić.

  • Daro

   W aplikacji „Find My” czy „Lokalizator” na głównej stronie klikasz w prawym górnym rogu ikonę „i” na dole listy zmieniasz z mil na kilometry i gotowe

 2. Daro

  Naciśnięcie napisu „interactive modę” usuwa i wywołuje dwa małe „suwako-przyciski”.

  A samymi suwakami możemy sterować ustawieniami kamery transparentność i jasność obrazu z kamery, . Oraz kolorem poświaty coś jak by ekspozycja, saturacja, dynamika kolorów poświaty (tej standardowo zielonej) itp.