Dziś monitory potrafią znacznie więcej niż tylko wyświetlać obraz. Mądrze przemyślany zakup pozwoli zaoszczędzić pieniądze, eliminując potrzebę zakupu dodatkowych akcesoriów. Oto trzy urządzenia, które świetnie działają z komputerami Apple, posiadają przydatne funkcje i nie zrujnują naszego budżetu.
Philips 326P1H – ładuj laptopa z monitora
Ten monitor zadba o porządek na biurku i wygodę użytkowania. Produkt ma wbudowany najnowszą wersję portu USB-C. Dzięki temu wszystkie nowe akcesoria (klawiatura, myszka, dyski zewnętrzne) jakie pojawią się na rynku będzie można podłączyć bezpośrednio do monitora. Dla posiadaczy laptopów kluczowym będzie możliwość wyświetlania obrazu z komputera przenośnego na większym ekranie bez konieczności podłączenia dodatkowego zasilania.
Wystarczy podłączyć przenośny komputer do monitora przewodem USB-C, żeby obraz z niewielkiego ekranu laptopa pojawił się na monitorze Philipsa. Dodatkowym atutem jest moduł Power Delivery, oferujący moc ładowania do 90 W. Podłączając naszego MacBooka do monitora równocześnie przesyłamy obraz i ładujemy laptopa. Nie potrzeba dodatkowych przewodów ładowania.
Model: Philips 326P1H
Cena: 2191,00 zł
Przekątna ekranu: 32″
Rozdzielczość: QHD 2560 x 1440 px
Typ matrycy: IPS
Złącza wideo: 2x HDMI, 1x Display port
Strona monitora: https://www.philips.pl/
Philips 346P1CRH – monitor z USB-C
Adaptacja złącza USB-C oraz Display port 1.4 w tym monitorze, pozwala skorzystać z rozwiązania nazywanego „daisy chaining”. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające na szeregowe podłączanie monitorów. Oznacza to w wielkim skrócie, że kolejny monitor podłączamy z ekranem stojącym już na biurku.
Nasz komputer nie musi posiadać ogromnej ilości portów jeśli będziemy chcieli rozbudować jego możliwości. Z powodzeniem wykorzystamy do podłączenia dodatkowych ekranów i akcesoriów porty z monitora. Dzięki temu nasz komputer podłączony jest tylko do jednego monitora, jednym przewodem, co nie przeszkadza wyświetlać obrazu na większej ilości ekranów, ponieważ monitory łączą ze sobą. Docenimy porządek i znacznie mniejszą plątaninę kabli.
Model: Philips 346P1CRH
Cena: 2544,23 zł.
Przekątna ekranu: 34″
Rozdzielczość: UWQHD 3440 x 1440 px / 100 Hz
Typ matrycy: VA
Złącza: HDMI 2.0, 1x Display port 1.4, 4x USB-A, 1x USB-C, Ethernet LAN, Audio In/Out
Strona monitora: https://www.philips.pl
Philips 439P9H – kilka komputerów do jednego monitora
Ten potężny monitor będzie mógł obsłużyć kilka urządzeń jednocześnie. I wcale nie będzie to zaskoczenie, jeśli podłączymy do niego dwa komputery, bo 43-calowy ekran pozwoli nam wygodnie pracować z wieloma aplikacjami jednocześnie. Powierzchnia robocza 4399H ma wielkość dwóch 24-calowych monitorów 16:10 postawionych obok siebie. Do tego monitora możemy podłączyć dwa komputery i obsługiwać je jednym zestawem akcesoriów. Wbudowany przełącznik KVM (Keyboard, Video, Mouse) pozwoli łatwo przemieszczać się między komputerami. Rozwiązanie przydaje się w przypadku konfiguracji, która wymaga podwójnej mocy obliczeniowej dwóch komputerów lub współdzielenia monitora między dwoma komputerami.
Tak szeroki ekran pozwala wyświetlać obraz z dwóch komputerów jednocześnie. Dzięki technologii MultiView, monitor Philips obsługuje szeroką gamę źródeł sygnału. Można wygodnie pracować równocześnie na Mac mini i MacBooku Pro.
Model: Philips 439P9H
Cena: 4209 zł
Przekątna ekranu: 43,4″
Rozdzielczość: WUXGA 3840 x 1200 px / 100 Hz
Typ matrycy: VA
Złącza: HDMI 2.0, 1x Display port 1.4, 4x USB-A, 2x USB-C, Ethernet LAN, Audio In/Out
Strona monitora: https://www.philips.pl/
Oszczędne monitory Philips’a
Wszystkie przedstawione monitory posiadają funkcje, które pozwolą nam zadbać o środowisko i zaoszczędzić trochę pieniędzy.
Technologia PowerSensor jest w stanie zmniejszyć koszty zużycia energii nawet o 70% a czujnik podczerwieni wyczuwa obecność osoby przed ekranem i automatycznie dostosowuje poziom jasności monitora. Jeśli sensor ekranu nie „wyczuje” użytkownika, wówczas monitor się wygasza. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy na wydatkach za prąd, ale również wydłużymy żywotność monitora.
Gotowe na pracę zespołową
Dziś trudno wyobrazić sobie wykonywanie pracy zespołowej bez kamery. Dlatego każdy z monitorów ma wbudowane to akcesorium. Mobilne aplikacje oraz Skype bez problemu rozpoznają zintegrowaną kamerę i pozwolą wykorzystać ją w rozmowach.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą MMD, producentem monitorów marki Philips.
DisplayPort i Daisy Chain. A czy ktoś z redakcji sprawdził, czy Mac OS obsługuje Daisy Chain? Jeżeli ktoś zna sposób żeby 2 monitory spięte ze sobą przez DisplayPort podpięte do Macbooka jednym kablem wyświetlały obraz rozszerzony a nie sklonowany to chętnie się z nim zapoznam 🙂