^
AirTag The Verge

Pierwsze recenzje AirTag. Wygląda na to, że działają super

Jaromir Kopp

23 kwietnia 2021

Na AirTagi czekałem jakieś dwa lata i muszę poczekać jeszcze kilka dni, ale wiele wskazuje na to, że warto. Są już pierwsze recenzje. Jedną z nich zaprezentował Dieter Bohn z The Verge.

Działają super dobrze i są jeszcze jedną rzeczą, która trzyma Cię przy iPhonie

Tak zaczyna się recenzja zamieszczona na The Verge i okraszona filmem z testów.

Na filmie poza zachwytami widzimy również test w terenie. Złośliwy operator schował AirTaga w dość mało uczęszczanym miejscu i to na sporej wysokości.

Wystarczyło kilka mijających iPhone’ów, by dokładnie zlokalizować AirTaga.

Po półgodzinnym chodzeniu dookoła, w końcu go znalazłem. Czekał na rogu ulicy bez ruchu pieszego, co oznaczało, że przerywane sygnały z jego lokalizacją, które dostałem, pochodziły z kilku iPhone’ów w samochodach, które przejeżdżały obok.

Niektórzy recenzenci narzekają, że AirTagi, choć śliczne to są dość podatne na zarysowania. 

Przypominam, że zamówienia na AirTagi można składać już dziś od 14.00. Będą jednak rozsyłane od 30 kwietnia, więc na moje urodziny, które obchodzę w rocznicę bankructwa Commodore, nie mają szans zdążyć. Cena AirTagów, to 159 zł za 1 szt. lub 549 zł za 4 szt.

Warto zawczasu przygotować sobie inskrypcje do nadrukowania na nich. Ciekaw jestem, czy grawerka opóźni zamówienie, ale żal byłoby z niej zrezygnować.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Michał

  Tak grawerunek opóźnia 4-5 tygodni

  • Jaromir Kopp

   A przy zamówieniach 23 kwietnia w ciągu pierwszej godziny nie miał wpływu na termin dostaw. Ciekawe jak oni to robią.

 2. Henryk

  Przed chwilką dostałem wiadomość, że mój AirTag właśnie został wysłany i będzie jutro.

 3. Jerry

  Wczoraj dostałem. Działa nieźle. Oczywiście zasięg dokładnego namierzania jest niewielki ale powinien wystarczyć zwłaszcza że na wolnym powietrzu jest większy. Po zamówieniu czekałem 3 dni na dostawę. Mieszkam w Republ. Irlandii

 4. Jerry

  Dodam jeszcze ze zamawiałem z grawerunkiem – termin dostawy bajka!