^
iOS 15 ikona

iOS 15 zmiany w powiadomieniach, iMessage i na ekranie blokady

Jaromir Kopp

22 kwietnia 2021

W tym roku przecieki o nowych funkcjach iOS pojawiają się później. I dobrze, będziemy mieć większą niespodziankę. Jednak dziś trafiają do nas doniesienia o zmianach w powiadomieniach i ekranie blokady.

Wg Bloomberg zmiany będą istotne 

Apple Inc. jest gotowy do poważnych zmian w swoich systemach mobilnych (iOS 15, iPadOS 15). Mają one obejmować uaktualnienie sposobu obsługi powiadomień użytkowników, przeprojektowany ekran główny iPada, zaktualizowany ekran blokady i dodatkowe zabezpieczenia prywatności. Tak twierdzi Bloomberg zgodnie z wiedzą ludzi „zaznajomionych w tej sprawie”.

Apple planuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom na ustawienie różnych preferencji powiadomień, a w zasadzie ustawień trybu „nie przeszkadzać” w zależności od aktualnego trybu.  Wśród trybów mają się znaleźć: prowadzenie pojazdu, praca, sen i dodatkowe we własnych preferencji. Menu trybów będzie wyświetlane na zaktualizowanym ekranie blokady oraz w Centrum sterowania. Dzięki temu będzie możliwa szybka zmiana tych ustawień.

Pojawi się również opcja ustawiania automatycznych odpowiedzi na wiadomości w zależności od ustawionego trybu. Będzie to znaczna rozbudowa tej funkcji, która jest obecnie dostępna tylko podczas jazdy. 

Wg Bloomberg, Apple pracuje również nad aktualizacjami iMessage, których zadaniem będzie zbliżenie ich działania do bardziej przypominającego sieci społecznościowe, aby  lepiej konkurować z Facebook i WhatsApp. Zmiany te są jeszcze na wczesnym etapie i mogą nie trafić do iOS 15.

Z wielu trybów „nie przeszkadzać” bardzo się ucieszę. Również rozbudowa iMessage zawsze mnie cieszy, bo to jest jedyny komunikator, z którego korzystam.

Wszystkiego dowiemy się 7 czerwca podczas otwarcia WWDC21.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Sieci społecznościowe

  Już niech lepiej zostawią tego iMessage, rozdmuchają go będzie ociężały niczym iTunes.

  Mówiąc o sieciach społecznościowych to było coś takiego jak iTunes Ping – po dwóch latach projekt zwinęli.

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Ping? To dopiero co było. eWorld nie pamiętasz? Taki fajny, a po 2 latach zwinęli (199x)

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *