^
HomeKit Secure Video w zewnętrznych kamerach Netatmo

HomeKit Secure Video w zewnętrznych kamerach Netatmo

Jaromir Kopp

22 kwietnia 2021

Prywatny monitoring w HomeKit, bo tak brzmi oficjalna polska nazwa Secure Video, jest bardzo przyjaznym dodatkiem do obsługi kamer w HomeKit. Dlatego nawet tak późne wprowadzenie tej funkcji w zewnętrznych kamerach Netatmo, bardzo cieszy. 

Aktualizacja kamer Netatmo już niebawem

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu, informuje, że Inteligentne Kamery Zewnętrzne (w wersji z alarmem i bez) są od teraz kompatybilne z usługą HomeKit Secure Video. Użytkownicy mogą oglądać filmy zarejestrowane przez ich Kamery za pomocą aplikacji Apple Home i bezpiecznie przechowywać je w iCloud. W nadchodzących dniach bezpłatna i automatyczna aktualizacja oprogramowania będzie stopniowo udostępniana dla wszystkich Kamer Zewnętrznych, także dla tych zakupionych już wcześniej.

HomeKit Secure Video szanuje prywatność domowników

Użytkownicy urządzeń Apple mogą teraz oglądać nagrania w czasie rzeczywistym, a także historyczne z dziesięciu ostatnich dni, wykorzystując do tego aplikację Dom na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac. Po skonfigurowaniu Apple TV HomePoda lub iPada jako Centrum akcesoriów HomeKit wykorzystuje algorytmy do analizy aktywności zaobserwowanej przez Inteligentne Kamery Zewnętrzne w celu ich sklasyfikowania (osoba, zwierzę, pojazd, itd.). 

Filmy są bezpiecznie przechowywane w iCloud, gdzie może je przeglądać wyłącznie użytkownik. Są szyfrowane prywatnym kluczem użytkownika, dlatego nikt poza nim nie może ich odczytać.

Aby korzystać z HomeKit Secure Video i przechowywać dane z jednej kamery, użytkownicy powinni dysponować abonamentem iCloud oferującym 200 GB pamięci. Plan 2 TB pamięci pozwala na dodanie do pięciu kamer. Przechowywane nagrania nie są wliczane w przestrzeń danych iCloud i nie zmniejszają jej wielkości.

Poza abonamentem iCloud wymaganym tylko dla HomeKit Secure Video nie są pobierane żadne opłaty, ani subskrypcje.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy