^
Blackmagic eGPU dostępne w sklepie Apple

AMD Navi RDNA2 zadziała w Macach z Intelem dzięki macOS 11.4 

Jaromir Kopp

22 kwietnia 2021

Pogrobowcy Intela! Apple o Was pamięta! Obsługa kart graficznych AMD 6800, 6800XT i 6900XT jest główną nowością wymienioną w notkach do pierwszej bety macOS 11.4.

Wsparcie dla nowych kart graficznych również jako GPU

Choć w notatce dołączonej do pierwszej bety macOS 11.4 Apple nie wspomina o eGPU, czyli zewnętrznych boksach podłączanych przez Thunderbolt, który jest wyprowadzeniem magistrali PCI na zewnątrz, to inne źródła potwierdzają wsparcie.

Będzie można używać kart AMD 6800, 6800XT i 6900XT w Mac Pro oraz w innych Macach i MacBookach z Intelem i Thunderbolt. W tych ostatnich za pomocą boksów i ekspanderów Thunderbolt PCIe.

Fani Intela! Apple nadal o Was pamięta, choć to już schyłek tej architektury w Macach.

Informacja pochodzi ze strony dla deweloperów

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. colorpro

  I fajnie 🙂
  Choc 6 m-cy (a do oficjalnej wersji 11.4 pewnie 9 m-cy) czekania nie jest fajne ;(

  Odpowiedz
  • Jaro

   Chyba przesadziłeś
   9 miesięcy to ciąża u człowieka trwa. Maks do czerwca.

   Odpowiedz
   • Colorpro

    To i tak sporo czasu od premiery RDNA 2.
    Zreszta mam od wielu lat poczucie, ze Apple olewa rynek pro.
    Oczywiscie rozumiem biznes robiony na szerokim gronie odbiorcow. Jednak pamietam doskonale czasy – poczatek lat 90 – kiedy uzytkownicy pro byli motorem napedowym Apple’a.
    Teraz Apple odbiera nam poczucie bezpieczenstwa. Jesli to postepowanie sie nie zmieni to Mac Pro 2019 byl moim ostanim zakupem ich technologii.
    Nawet wieloletni sentyment i przyzwyczajenia nie zatrzymja mnie i podobnych do mnie userow przy Macu 🙁

    Odpowiedz
    • Jaromir Kopp

     Bo wtedy niemal bankrutujący Apple z niewydolnym systemem utrzymał się tylko na rynkach pro, gdzie zmiana architektury była zbyt kosztowna.

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.