^
AirTag

AirTags w końcu zapominalscy mogą odetchnąć!

Jaromir Kopp

20 kwietnia 2021

To maleńkie urządzenie, które dręczyło użytkowników sprzętu Apple, jak Biała Dama na zamku w Bolkowie. Jednak tym razem duch stał się ciałem i oto mamy lokalizator od Apple AirTags. Jedyny lokalizator korzystający z UWB.

AirTags z U1 na sztuki i w pakietach

U1 To nie jest nowość. Ten układ UWB, czyli pracujący w ultraszerokim paśmie na wysokich częstotliwościach, jest już w każdym iPhone 11, 12, HomePodzie mini, Apple Watcg s6. Niebawem trafi do słuchawek. Dzięki temu sieć lokalizująca z której korzystają AirTags będzie jeszcze bardziej precyzyjna.

Lokalizator od Apple bazuje na sieci setek milionów urządzeń Apple.  Jest wodoodporny i ładowany indukcyjnie na ładowarkach od Apple Watch. 

Do przedmiotów śledzonych można go mocować za pomocą:

  • AirTags – cena pojedynczej sztuki: 29$
  • AirTags – cena pakietu 4 sztuk: 99$

I jak? Zadbacie o pamięć, czy wydacie jednak trochę kasy, aby przestać szukać mniejszych i większych przedmiotów? Do czego w pierwszej kolejności przyczepicie AirTags?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy