^
AirPods 3

Może jednak Apple 20 kwietnia nas czymś zaskoczy? Powrót AirPods i Apple Pencil

Jaromir Kopp

16 kwietnia 2021

W zasadzie to z zaskoczenia nici, bo przecieki już są. Jednak ostatnio mówiło się, że na nową wersję AirPods (3) przyjdzie nam poczekać dłużej, a teraz dają nam nadzieję. Dodatkowo wraz z iPadami Pro ma pojawić się nowa wersja Apple Pencil.

Nowe zdjęcia AirPods 3 oraz Apple Pencil 

W serwisie Weibo pojawiły się nowe zdjęcia AirPods „2021”. Jak już wiecie, chińscy producenci są już przygotowani na debiut tego produktu. Mają gotowe podróbki

Wyciek sugeruje, że nowa wersja słuchawek AirPods może jednak zadebiutować w przyszłym tygodniu, a nie jesienią jak wcześniej „straszono”. Może to być pewna pociecha, bo również niedawno Mark Gurman z serwisu Bloomberg twierdził, że podczas zbliżającej się konferencji „Spring Loaded” firma Apple nie zaprezentuje żadnych innowacyjnych produktów. Może to oznaczać, że znów nie zobaczymy AirTagów, ale to tego zdążyliśmy przywyknąć.

Apple Pencil 3

Pewną nowością są informacje o nowej wersji Apple Pencil. W zasadzie po wielu patentach związanych z ołówkiem Apple liczyliśmy na jakiś nowy model, bo choć Apple Pencil w obu obecnych wersjach działa bardzo dobrze, to jednak jest dość ubogi w funkcje dodatkowe. Niestety po zdjęciu rzekomo nowego ołówka nie bardzo można wywnioskować, jakie nowe funkcje może on zaoferować. Jako ciekawostka przypomnę, że jeden z patentów opisuje „pipetę do kolorów” w Apple Pencil.

Jeżeli nie możemy spodziewać się „innowacyjnych technologii”, to trudno myśleć o nowej Apple TV, chyba że dla Gurmana Thread w Apple TV to nic innowacyjnego. W końcu swój debiut już ma za sobą w HomePod mini.

Ja nadal liczę na to, że poza iPadami Pro i mini, ołówkiem i słuchawkami pojawi się coś jeszcze.

Zdjęcie AirPods 3 pochodzi z iMore

Zdjęcie Apple Pencil pochodzi z 9 to 5 Mac

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Touch

    Zaskoczyć to by mógł nowym iPod’em Touch 🙂