^
yale-philips-mojmac

Firmy Yale i Philips Hue łączą swoje siły

Przemysław Marczyński

7 kwietnia 2021

Kiedy dwie duże firmy integrują swoje wysiłki w tworzeniu inteligentnego domu, to musi oznaczać małą rewolucję. Tak właśnie się dzieje, a tym środowiskiem „smart” będzie HomeKit od Apple.

Bezpieczeństwo i światło

Yale to jedna z najbardziej doświadczonych firm na świecie tworząca zamki. Philips Hue to lider w inteligentnym oświetleniu. Firmy te zapowiedziały bliską współpracę przy tworzeniu rozwiązań dla systemu HomeKit. Dzięki integracji, konsumenci korzystający z oświetlenia Philips Hue w połączeniu z zupełnie nowym, zmotoryzowanym zamkiem Linus Smart Lock firmy Yale, będą mogli korzystać z nowych, ciekawych funkcji.

Jakie korzyści będziemy mieli z integracji zamków i oświetlenia?

yale-philips-mojmac

Zamki drzwiowe i oświetlenie niewątpliwie odgrywają istotną rolę w naszych domach. Są to podstawowe sfery domu, z którymi wchodzimy w interakcje wiele razy dziennie i które w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wykroczyły poza ich pierwotne, podstawowe funkcje. Integrując dostęp do domu i oświetlenie, będziemy w stanie uczynić swoje drzwi wejściowe jeszcze bardziej inteligentnymi.

Instalując Linus Smart Lock na drzwiach wejściowych i konfigurując inteligentny system oświetlenia Philips Hue w swoim domu, będzie można skorzystać z nowych funkcji:

  • Witaj w domu: Ciesz się wspaniałym powitaniem w domu, gdy drzwi odryglują się automatycznie, a światła włączą się, oświetlając Ci drogę do środka.
  • Wychodź z domu bez zmartwień: Zablokuj zamek jednym dotknięciem klawiatury Yale Smart Keypad, kiedy wychodzisz z domu, a światła się wyłączą. Zautomatyzuj światła, aby symulować swoją obecność w domu i zapewnić sobie spokój ducha, gdy jesteś daleko.
  • Udziel dostępu do swojego domu: Spraw, aby Twoi goście czuli się mile widziani w Twoim domu, dzięki światłom, które magicznie się włączą, i drzwiom, które otworzą się za pomocą telefonu lub klawiatury.

yale-philips-mojmac

Cieszę się, że duże firmy spoglądają na rozwiązania HomeKit coraz przyjaźniejszym okiem. Najlepszą wiadomością jest chyba fakt, że takie marki jak Yale, które dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, chcą integrować swoje rozwiązania z inteligentnym domem Apple. Tego najbardziej mi brakowało w rozwiązaniach HomeKit – profesjonalnych narzędzi do ochrony mienia.

Oficjalna strona zamków Yale – Linus Smart Lock – www.yalelock.pl

Źródło: informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy