^
WWDC21

Konferencja WWDC znów on-line! Znamy termin!

Jaromir Kopp

30 marca 2021

Dopiero co wczoraj dywagowałem nad terminem i formą tegorocznego WWDC, a już mamy odpowiedź. Apple podał też termin wydarzenia. Rozpocznie się ono 7 czerwca i potrwa do 11. 

WWDC21

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że będzie gospodarzem dorocznej światowej konferencji deweloperów (WWDC) w dniach 7-11 czerwca w formacie całkowicie online. Darmowy dla wszystkich programistów WWDC21 zapewni unikalny wgląd w przyszłość iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. Opierając się na rekordowym udziale i wiedzy zdobytej podczas zeszłorocznej konferencji online, WWDC21 jest okazją dla programistów do zapoznania się z nowymi technologiami, narzędziami i strukturami, na których polegają przy tworzeniu innowacyjnych i różnicujących platformę aplikacji i gier. Firma Apple ogłosiła również, że tegoroczne wyzwanie Swift Student Challenge, będące okazją dla młodych programistów do zademonstrowania swoich umiejętności kodowania poprzez stworzenie Swift playground, przyjmuje już zgłoszenia.

Zgłoszenia do konkursu Swift Student Challenge można przesyłać do 18 kwietnia. 

Ponieważ klienci bardziej niż kiedykolwiek polegają na produktach Apple w pracy, nauce, wyrażaniu swojej kreatywności, rozrywce i zabawach, WWDC21 dostarczy światowej społeczności Apple, liczącej ponad 28 milionów programistów, a także nowej generacji twórców aplikacji, informacji i narzędzi niezbędnych do realizacji ich pomysłów. Tegoroczna konferencja będzie obejmować zapowiedzi podczas głównych wystąpień i konferencji State of the Union, sesje online, laboratoria 1:1 oferujące wskazówki techniczne oraz nowe sposoby interakcji programistów z inżynierami i projektantami Apple w celu zapoznania się z najnowszymi frameworkami i technologiami.

Więcej informacji pojawi się niebawem na stronach dla deweloperów

Tak jak rok temu centrum wydarzeń będzie aplikacja Apple Developer. To w niej będzie można oglądać kursy i uczestniczyć w szkoleniach jeden na jednego z inżynierami Apple.

WWDC wraca do swojego „normalnego” terminu. W zeszłym roku z powodu pandemii pierwsze wydanie on-line odbyło się pod sam koniec czerwca. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. gość

    Kiedy ios 14.5

  2. Sarkada

    W okularach mamy odbicie na kalendarz z 7 czerwca, Xcode, kamerę i nie tylko. Gdzieś tam musi siedzieć jakieś easter egg mówiący, która aplikacja otrzyma najwiecej zmian. Na prezentację samych okularów jeszcze za wcześnie…