^
Pierwsze takie studia w tej części Europy-  Apple na WSB!

Pierwsze takie studia w tej części Europy:  Apple na WSB!

Jaromir Kopp

26 marca 2021

W końcu można w Polsce studiować na kierunku nie tylko związanym z Apple, ale również dającym dyplomy ukończenia oficjalnych autoryzowanych kursów tej firmy. Na Wrocławskiej WSB otwarto kierunek w całości dotyczący technologii Apple. 

Programowanie i administrowanie platformami Apple

Tak brzmi nazwa kierunku studiów, które otwarto na WSB we Wrocławiu. 

To pierwsze w Polsce studia ściśle poświęcone wdrażaniu oraz programowaniu na platformach Apple. Po ich ukończeniu będziesz mógł uczestniczyć we wszystkich, aktualnie oferowanych przez Apple kursach autoryzowanych i  będziesz mógł ubiegać się o odpowiednią certyfikację. W toku studiów kursy autoryzowane zostają rozszerzone o autorskie zajęcia wprowadzające do ekosystemu (jeżeli nie miałeś z nim wcześniej kontaktu), a także przedmioty wprowadzające rozwiązania bardziej zaawansowane bądź mocno wybiegające w przyszłość (jak np. SwiftUI). Program studiów obejmuje umiejętności często poszukiwane na rodzimym rynku pracy, jak i te, których szczególnie poszukuje się na rynku globalnym.

Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanych trenerów Apple z różnych specjalności, którzy mogą pochwalić się wieloletnią praktyką w Europie i nie tylko. 

Nauka trwa dwa semestry i jest prowadzona w trybie niestacjonarnym.

Oto co zyskujesz, studiując Programowanie i administrowanie platformami Apple na WSB Wrocław:

 • Nauczysz się wykorzystywać narzędzia wbudowane w system macOS oraz zasoby udostępniane przez Apple technikom.
 • Przygotujesz się go egzaminu certyfikującego Apple Certified Support Professional (ACSP).
 • Zdobędziesz wiedzę odnośnie wdrożeń urządzeń Apple w mikro, małych, średnich i dużych firmach oraz organizacjach.
 • Poznasz rozwiązania MDM (mobile device management) oraz usługę Apple Business Manager.
 • Dowiesz się, jak korzystać ze środowiska Xcode, nauczysz się składni języka Swift oraz poznasz wykorzystywane w Swift wzorce programistyczne.
 • Nauczysz się tworzyć natywne aplikacje dla Maca, iPhone’a oraz iPada korzystając z odpowiedniego SDK.
 • Zobaczysz, jak dzięki unikatowym technologiom oferowanym przez platformy Apple można automatyzować wykorzystanie aplikacji – tak by kluczowe procesy biznesowe były realizowane szybciej i bez pomyłek.
 • Pod okiem certyfikowanego trenera Apple oraz certyfikowanego dewelopera FileMaker będziesz miał okazję poznać potęgę rozwiązania Claris FileMaker (dostaniesz dostęp do platformy Claris FileMaker), które pomaga firmom i organizacjom na całym świecie usprawniać i automatyzować procesy biznesowe oraz wytwórcze.
 • Wybrani uczestnicy studiów otrzymają ofertę podjęcia praktyk w k7 – jedynym polskim podmiocie należącym do Apple Consultants Network posiadającym równocześnie status Apple Authorized Training Provider.

Warto zaznaczyć, że WSB jest już wyposażona w sale z najnowszym sprzętem Apple, które mam okazję co jakiś czas doglądać.

Wszystkie informacje o studiach znajdziecie na stronie z opisem kierunku: Programowanie i administrowanie platformami Apple. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Bas

  Chyba nie przeszedłem testu rekrutacyjnego, bo
  – w formularzu przy zapisie nie można wybrać ani Wrocławia, ani podanego kierunku.
  – jako niezbędne dokumenty należy przedstawić cytuję „lorem ipsum”
  – a jak zapytacie o cenę to oto odpowiedź: „W Wyższej Szkole Bankowej szanujemy Twój czas i pieniądze, dlatego o finansach mówimy otwarcie. (…) Studia podyplomowe to inwestycja, która zwraca się już w ich trakcie, w postaci nowych umiejętności i kontaktów, które owocują w biznesie. „

  • Jaromir Kopp

   Dział IT chyba zaspał. Wiesz oni na PeCetach jeszcze i za Apple nie nadążają. Dam znać!

 2. Kawalarze

  SwiftUI to według założycieli tego kierunku rozwiązanie zaawansowane mocno wybiegające w przyszłość? 😀

  • Jaromir Kopp

   Tak, dopiero przypomnij sobie ile lat trwało „przyswojenie” Storyboard i Autolayout.

   • Kawalarze

    Co rozumiesz przez „przyswojenie”?

    I dlaczego to determinuje SwiftUI (zaprezentowane na WWDC z 2019) jako mocno wybiegające w przyszłość?
    Trzeba było jeszcze dodać „Sign In with Apple” jako rozwiązania mocno wybiegające w przyszłość.

    • Jaromir Kopp

     Narysować? Jest to rozwiązanie, które dopiero jest przyswajane. Jak wiesz, choć może przeceniam, dobrą praktyką jest wsparcie dwóch systemów wstecz. Czyli dopiero teraz można to rozwiązanie stosować jako wyłączne, a i to w niewielu projektach.
     Wybiega w przyszłość, bo pewnie starczy na jeszcze kilka lat, może z 5, a nawet 7. Dodatkowo pewnie zauważyłeś, że wywraca dotychczasowe podejście do kontrolerów interfejsu.

     • Kawalarze

      „Wybiega w przyszłość”, „wywraca dotychczasowe podejście do kontrolerów interfejsu” – jest to zwykła ewolucja i gonienie konkurencji: Android Jetpack Compose i Flutter Widgets.

      PS. Dlaczego mój wpis z linkiem do wykładów ze Stanford dotyczących SwiftUI jest niewidoczny?
      PPS. „Narysować?”, „choć może przeceniam” – czy ja rozmawiam z dzieckiem? Czy takim językiem się rozmawia na WSB?

 3. Stanford

  Dla tych, którzy chcieli by się nauczyć korzystać ze SwiftUI dzięki wykładom z trochę lepszej uczelni to polecam te wykłady ze Stanford:

  https://cs193p.sites.stanford.edu/