^
iOS watchOS

Aktualizacje iOS 14.4.2, iOS 12.5.2 i iPadOS oraz watchOS 7.3.3. Chodzi o bezpieczeństwo

Jaromir Kopp

26 marca 2021

Dwa i pół tygodnia po poprzedniej aktualizacji, Apple wydał kolejną. Ta również dotyczy aspektów bezpieczeństwa i jest związana tak jak poprzednia z WebKit. Nie zwlekajcie z instalacją!

WebKit i podatność CVE-2021-1879

Warto zaznaczyć, że Apple poza aktualizacjami dla najnowszych systemów wydał też poprawki do iOS 12. Chodzi o urządzenia, których do iOS 14 zaktualizować się nie da.

Oto opis poprawek:

iOS 14.4.2 i iPadOS 14.4.2

WebKit

Dostępne dla: iPhone’a 6s i nowszych, iPada Pro (wszystkie modele), iPada Air 2 i nowszych, iPada 5. generacji i nowszych, iPada mini 4 i nowszych oraz iPoda touch (7. generacji).

Podatność: Przetwarzanie złośliwie spreparowanych treści internetowych może prowadzić do uniwersalnego cross site scripting.

Firma Apple jest świadoma doniesień, że ten błąd mógł zostać aktywnie wykorzystany.

Poprawka: Ten błąd został rozwiązany przez ulepszone zarządzanie czasem życia obiektów.

CVE-2021-1879: Clement Lecigne z Google Threat Analysis Group i Billy Leonard z Google Threat Analysis Group

Aktualizacje znajdziecie w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy