^
Ted Lasso

Pierwszy Złoty Glob dla Apple wywalczył Jason Sudeikis!

Jaromir Kopp

1 marca 2021

Serial komediowy Ted Lasso jest dobrze, a nawet bardzo dobrze oceniany zarówno przez widzów, jak i krytyków. I to on przyniósł pierwszą i na razie jedyną nagrodę Złotych Globów dla Apple.

Jason Sudeikis nagrodzony za rolę Teda Lasso

Pomysłodawca i odtwórca głównej roli w serialu Ted Lasso Jason Sudeikis zdobył nagrodę w kategorii „Aktor w serialu komediowym lub muzycznym”. O statuetkę nie było łatwo co widać po liście nominacji:  Ramy Youssef – „Ramy”, Don Cheadle – „Czarny piątek”, Eugene Levy – „Schitt’s Creek”, Nicholas Hoult – „Wielka”.

Ted Lasso był również nominowany w kategorii „Serial komediowy lub muzyczny”, jednak w niej musiał uznać wyższość „Schitt’s Creek”. 

W sumie produkcje Apple były nominowane cztery razy. Poza Ted Lasso o Złote Globy walczył jeszcze Bill Murray (Na lodzie) w kategorii „Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w dowolnym filmie kinowym” oraz Sekret wilczej gromady w kategorii „Najlepszy animowany film pełnometrażowy”.

Ted Lasso: jeszcze dwa sezony

Fani trenera Teda Lasso czekają na jeszcze dwa sezony tego serialu. Umowy już zostały podpisane i kolejne odcinki są produkowane. I to jest bardzo dobra wiadomość. Trochę gorszą jest ta, że jak w jednym z wywiadów przyznał Jason Sudeikis nie będzie 4 serii. Temat trenera szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego, który „awansował” na selekcjonera pierwszoligowego zespoły w Anglii, zostanie wyczerpany w trzech sezonach.

Złoty Glob (Golden Globe Awards) to nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji już od 1944 roku.

Teraz pozostaje czekać na pierwszego Oscara dla Apple.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy