^
AirPods 3 wg 52audio

AirPods 3, czy tak będzie wyglądać kolejna wersja?

Jaromir Kopp

23 lutego 2021

Spekulacje o kolejnych słuchawkach od AirPods mocno się nasilają. W autoryzowanych serwisach pojawiły się już urządzenia do testowania obecnych i nadchodzącej wersji AirPods, których zdjęcia już mogliście u nas zobaczyć. Teraz wiele wskazuje na to, że do sieci wyciekły prawdziwe zdjęcia kolejnej wersji AirPods.

AirPods 3?

Dalekowschodni portal 52 Audio dotarł do zdjęć nadchodzącej nowej wersji AirPods. Przy okazji przygotował dogłębną analizę rynku słuchawek „prawdziwie bezprzewodowych” oraz konstrukcji samych AirPods. 

Nowe awersja ma połączyć cechy budowy zwykłych AirPods i Pro. Będą to „pół-douszne” słuchawki, z krótszym pałąkiem podobnym do tego w Pro jednak innej konstrukcji główki. Będą też wyposażone w gumową nakładkę, ale raczej nie tak dopasowaną jak Pro.

Nowa generacja słuchawek AirPods firmy Apple ma konstrukcję pół-douszną, łączącą zalety AirPods 1 i 2 generacji. Otwarta konstrukcja słuchawki przyniesie bardziej zrelaksowane i wygodne doświadczenie noszenia i nie będzie powodować  ucisku podczas noszenia przez długi czas. Jednocześnie nowe AirPods mogą być również wyposażone w wyjmowane wkładki douszne, aby  poprawić jakość odtwarzania muzyki i zwiększyć fizyczny efekt pasywnej redukcji hałasu. Według I Love Audio Network, nowe AirPody będzie się odczuwać jako bardziej stabilne i wygodne niż pierwszej i drugiej generacji AirPods.

Dalej artykuł w portalu 52 Audio rozpisuje się nad zastosowaną technologią w obecnych AirPodsach oraz pokazuje zdjęcia wewnętrznych elementów tych tak miniaturowych urządzeń. Jako ciekawostkę warto dodać wzmiankę, że AirPods wykorzystują drgania przenoszone przez kości do lepszej redukcji szumów otoczenia podczas rozmów.

Niestety nie wiadomo, czy nowe AirPods „3” będą wyposażone w spatial audio i aktywne wyciszanie dźwięków. Wcześniej wspominało się też o prozdrowotnych sensorach, które mogą trafić do słuchawek. O tym również pisze 52 Audio, wskazując pomiar nasycenia tlenem jako prawdopodobny. Wydaje mi się jednak, że dodatkowe diody świecące konieczne podczas pomiaru mogą być zbyt dużym obciążeniem dla maleńkich akumulatorków. Mam nadzieję, że na potwierdzenie lub obalenie domysłów nie będziemy musieli długo czekać.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Timot3i

    Czekam na te słuchawki, bo w pierwszych AirPodsach całkowicie siadła u mnie bateria, kiedy są podłączone do laptopa. Tylko teraz pytanie czy brać trójki czy jednak Pro 2 skoro gumki mają być bardziej schowane i być może wreszcie będą komfortowe przynajmniej dla mnie.