^

Reeder 5 – co nowego?

Tomasz Wołkowski

11 lutego 2021

Czytnik RSS ułatwia nam czytanie najnowszych wiadomości. Porządkuje je, a my dopuszczamy do siebie w ten sposób tylko takie tematy, które nas interesują. Dzięki temu selekcjonujemy olbrzymi napływa informacji, oszczędzając dzięki temu czas.

Reeder’a  autorstwa Sillvio Rizziego nie trzeba przedstawiać. To najbardziej lubiany i najszybciej rozwijany Reader RRS, z którego chętnie korzysta większość maków. 

Aktualizacja Reeder’a do wersji 5

Silvio Rizzi dopracował swój program jeszcze bardziej. Znajdziemy tutaj wiele nowości i w końcu, co mnie bardzo ucieszyło, większą integrację z Safari i iCloud.

Najbardziej denerwowało mnie we wcześniejszych wersjach to, że trzeba było zakładać, a potem synchronizować wszystko poprzez konto feedby (w moim przypadku). Wersja 5 została wyposażona w zintegrowanego klienta RSS/Feeds. Dzięki temu cała synchronizacja odbywa się poprzez iCloud. Oczywiście komu nie pasuje takie rozwiązanie, może nadal korzystać z dotychczasowych rozwiązań.

Oprócz zakładki subskrypcji mamy nową zakładkę „Read Later”, gdzie możemy zachować pojedyncze artykułu, które nas zainteresowały a nie chcemy subskrybować całego serwisu.  

Bardzo ciekawie została zintegrowana przeglądarka Safari z nową wersją Reader’a. Dzięki rozwiązania opartym o rozszerzenia, można teraz z poziomu Safari albo dodać do przeczytania później artykuł, albo zasubskrybować dany serwis. Zarówno artykuł, jak i subskrypcja otwiera nam się bezpośrednio w Readerze. Przygotowałem dla Was króciutki filmik, który pokazuje działanie rozszerzeń w Safari. 

 

Reeder 5 dla macOS można pobrać z App Store  w cenie 47,99 zł.

Reeder 5 dla iOS pobrać można z App Store w cenie 23,99 zł.

 

 

 

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Mike

  A wspiera blokowanie reklam, blockerem dodanym do systemu/safari? Bo jak nie to nadal króluje webowe wersja feedly

 2. Krzysztof

  czy ktoś wie jak skasować strony dodane do sekcji Read Later w Reeder 5? Krok po kroku?

  • Tomasz Wołkowski

   U góry w skrótach masz otwórz w Safari itp. Musisz mieć również „X” i tym iksem usuwasz strony z czytelni.