^
Dan Riccio zdjęcide Apple

Dan Riccio odpowiada obecnie za sprzęt do AR i VR w Apple

Jaromir Kopp

9 lutego 2021

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że jeden z kluczowych inżynierów Apple Dan Riccio, awansował i ma przejąć opiekę nad jakimś nowym tajemniczym projektem Apple. Bloomberg twierdzi, że chodzi o okulary AR i zestaw VR.

Riccio nie jest już szefem inżynierii sprzętu, ma swój własny dział.

Spekulowało się, że Riccio może zająć się Apple Car, choć z jego doświadczenie bardziej prawdopodobne były plotki, że chodzi właśnie o AR i VR. Bloomberg cytowany przez iMore twierdzi, że ma na to potwierdzenie. 

Tym nowym projektem [którym zajmuje się Dan Riccio] jest nadzorowanie zespołu rozwijającego przyszłe zestawy Apple AR i VR, powiedzieli ludzie, którzy poprosili o anonimowość. Rzecznik Apple odmówił komentarza.

Apple, które wg niektórych analityków jest z VR „spóźnione”, obecnie tak bardzo się koncentruje  na oddaniu projektu w ręce klientów, że ponad 1000 inżynierów jest teraz do dyspozycji Dana Riccio. 

Własne wyświetlacze micro-LED coraz bliżej?

Od kilku lat pisze się, że Apple rozwija technologię produkcji własnych wyświetlaczy micro-LED. Ma do tego wręcz własną minifabrykę umiejscowioną niezbyt daleko od siedziby głównej. Wg Bloomberga tu też następuje przyśpieszenie.

Apple poinformował również pracowników, że przenosi grupę pracującą nad wewnętrznymi wyświetlaczami i technologią kamer do Johny’ego Srouji, kierownika odpowiedzialnego za procesory i modemy komórkowe. Ten ruch sugeruje, że firma jest coraz bliżej prezentacji swoich pierwszych urządzeń z całkowicie własnymi wyświetlaczami, które zastąpią te od zewnętrznych dostawców. 

Rok 2021 dopiero się rozpoczął, a Cook obiecuje w nim wiele nowości. Zestawu VR raczej tak szybko nie zobaczymy, ale może Apple Watch z nowym wyświetlaczem? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *