^
Hasła iCloud w Google Chrome na Windows

Hasła iCloud dla Chrome na Windows. Powolna ekspansja ekosystemu Apple

Jaromir Kopp

1 lutego 2021

Hasła w iCloud to bardzo dobra usługa. Dzięki niej mam dostęp do silnych i łatwo generowanych haseł na wszystkich urządzeniach, pod warunkiem, że są to urządzenia z systemami Apple. I to ograniczenie było największą ich wadą. Pomału to się zmienia.

Wtyczka Hasła iCloud dostępna dla Chrome

Kilka dni temu aktualizacja iCloud dla Windows https://www.imore.com/apple-bringing-icloud-keychain-pc-chrome-extension wprowadziła w ustawieniach opcję „Haseł iCloud”. Próba jej włączenia, kończyła się komunikatem o braku odpowiedniej wtyczki. Od wczoraj, czyli 31 stycznia, ta wtyczka dla Google Chrome jest już dostępna i można ją pobrać w Chrome web store.

Rozszerzenie Hasła iCloud pozwala używać w Chrome na Windows tych samych silnych haseł Safari utworzonych na urządzeniach Apple.

Hasła iCloud to rozszerzenie Chrome dla użytkowników Windows. Pozwala ono podczas odwiedzin witryn w Chrome na Windows PC używać tych samych silnych haseł Safari utworzonych na iPhonie, iPadzie lub na Macu. Rozszerzenie Hasła iCloud zachowuje także w Twoim pęku kluczy nowe hasła utworzone w Chrome, aby były dostępne na Twoich urządzeniach Apple.

Czy 1Password jest zagrożone?

Od wielu lat nie korzystam z 1Password, bo zdecydowanie moje potrzeby zaspokajają hasła w iCloud. Jednak osoby, które używają różnych systemów, nie są w tak komfortowej sytuacji. 1Password nie jest jeszcze zagrożone, ale wiele zależy od tego, czy Apple zacznie bardziej intensywnie udzielać dostępu do iCloud i swoich usług w innych systemach. Na razie idzie to w dość ślimaczym tempie, nad czym osobiście nie ubolewam, ale wielu użytkowników zmuszonych do pracy w różnych środowiskach, już tak.

Warto przypomnieć, że wg różnych źródeł Apple planuje udostępnić w windowsowym sklepie, swoje aplikacje Muzyka i Podcasty dla Windows 10.

Czy te nowości Was cieszą?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. mazdamer

  U mnie nie działa, chce instalacji iCloud choć jest zainstalowane..

 2. LECHU

  Nie po to kupiłem aplowski sprzęt żeby mi tu jakieś gogle indeksowało moje hasła 🙂

  Chrome na kompach z Windows też sie pozbyłem. Jeszcze tylko Microsoft Edge ma jakies resztki przyzwoitości.

 3. Kamil

  Niestety nie mogę tego użyć. Po instalacji iCloud na Windows i zalogowaniu się Appple ID (przychodzi kod i zezwalam) nic dalej nie można zrobić. Klikam zarządzaj przy hasłach bo zaznaczenie nie jest aktywne. Wyskakuje informacja, że muszę to potwierdzić na urządzeniu Apple. Więc ponownie loguję się Apple ID bo takie okno wyskakuje i czekam na kod. I w tym momencie kody już nie docierają albo dotrze jeden na kilkanaście wysłanych (mogę zaznaczyć kod nie dotarł i wybrać opcję SMS – wtedy przychodzi zawsze) ale po wpisaniu kody kręci kółkiem i wraca na stronę główną aplikacji iCloud i zabawa z kodami od nowa. Męczę się już z tym kilka dni.