^
macOS 11 Big Sur desctop picutre i ikona

0

Apple udostępnia trzecią wersję RC macOS 11.2 deweloperom

Jaromir Kopp

29 stycznia 2021

Do trzech razy sztuka. Apple miało spory problem z naprawieniem jednej z wad macOS 11 na Macach z M1, czyli problemów z Bluetooth. Nowa wersja macOS 11.2 naprawi też inne nieprzyjemne dolegliwości. Poniżej znajdziecie ich listę.

macOS 11.2 RC3 u deweloperów

Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko się uda i już niebawem znajdziecie tę aktualizację w swoich Macach. Jeżeli nie nastąpi to dziś to pewnie w poniedziałek. Oto lista usprawnień w uaktualnieniu macOS Big Sur 11.2.

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i zawiera poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

 • wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI;
 • utrata edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia;
 • wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive;
 • brak dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora;
 • brak możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.


Więcej szczegółowych informacji na temat tego uaktualnienia (ale dopiero po jego udostępnieniu publicznie) można znaleźć pod adresem support.apple.com/kb/HT211896.

Szczegółowe informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można (będzie) znaleźć pod adresem support.apple.com/kb/HT201222.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Krzysiek

  Safari dalej nie wyrabia ze stronami. Facebook, Twitter tnie mocno. Przez to zmieniłem przeglądarkę na Edge. Na przeglądarce Microsoftu wszystko jest płynne.

  Odpowiedz
 2. Sławomir

  Czy można gdzieś zgłaszać problemy z BigSur? 11.1 i notorycznie zdarza mi się, że w trakcie odtwarzania wideo na yt kursor znika. Fizycznie jest niewidoczny, natomiast na czuja można nim kierować i otwierać aplikacje czy wydawać komendy. Dopiero zamknięcie ekranu i ponowne otwarcie powoduje, że kursor jest znów widoczny. MBA 2020

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   bugreports.apple.com

   Odpowiedz
 3. Wojtek

  chyba im się nie udało. Kawiatura dalej musi być na kablu.

  Odpowiedz
  • BARTEK

   O czym mówisz? Używam klawiatury BT bez jakichkolwiek problemów. Jedyny bug, który mnie irytuje, to gubienie AW do odblokowywania kompa.

   Odpowiedz
   • wojtek

    „Do trzech razy sztuka. Apple miało spory problem z naprawieniem jednej z wad macOS 11 na Macach z M1, czyli problemów z Bluetooth.”

    Odpowiedz
    • wojtek

     gubi też połączenie a AirPods i przełącza się losowo pomiędzy tel. i Mac mini.

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *