^
amazon

Amazon.pl oficjalnie wchodzi do Polski

Przemysław Marczyński

27 stycznia 2021

To już oficjalne wiadomości. Amazon będzie dostępny dla klientów w Polsce. Na blogu firmy pojawiła się informacja o przygotowaniach do otworzenia sklepu Amazon.pl. Na razie nie ma szczegółów dotyczących daty ale pewne jest, że w tym roku, a może nawet w niedalekich tygodniach zobaczymy oficjalny sklep Amazon w Polsce. 

Słowa te potwierdza sam Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE.

W chwili obecnej istnieje możliwość rejestracji polskich przedsiębiorców w panelu sprzedawcy Seller Central Polska. Umożliwia on wystawianie towarów i sprzedaż w sklepach Europejskich Amazon. Aby zarejestrować się w sklepie należy przedstawić dokumenty potwierdzające rejestrację NIP oraz adres firmy (skany rachunków, przelewów lub innych dokumentów). Opłata za dostęp do panelu sprzedaży wynosi 39 Euro miesięcznie dla planu Professional. Dostępny jest również plan Indywidualny w cenie 0.99 dolarów.

To bardzo dobra informacja dla wszystkich klientów poszukujących ciekawych ofert. Amazon jest jednym z największych sprzedawców sprzętu Apple na świecie. Można będzie znaleźć tu wyjątkowe oferty, a promocje Black Friday powinny wyglądać nieco inaczej niż w naszych rodzimych sklepach 🙂

Oficjalna informacja o Amazon.pl pochodzi z blog.aboutamazon.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Allegro

  No i akcje allegro poleciały dziś już 6%

 2. Green Life matters

  Nie rozumiem, o co chodzi w tym artykule. Przecież Amazon jest dostępny dla klientów w Polsce. Robiłem niedawno zakupy.

  • Przemysław Marczyński

   Dostępny jest nawet ten Amazon z USA. Jednak wielu usług nie oferuje polskim klientom. To powinno się teraz zmienić.

   • Green Life matters

    Czy Amazon.pl działał dotychczas nieoficjalnie? Tytuł artykułu i pierwszy akapit mocno nieprecyzyjne. zacytuje wieszcza: „… aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.” Pozdrawiam i zachęcam do wytrwałości w szlifowaniu warsztaty dziennikarskiego.