^
iPhone

Tak mógłby wyglądać iPhone SE 3

Przemysław Marczyński

26 stycznia 2021

Popularność iPhone’a SE zaczęła się w 2016 roku. Kusił szczególnie swoją ceną, która była znacznie niższa od swoich „normalnych” braci. Model SE miał znacznie mniejszy ekran, przez co jego cena mogła zostać obniżona. Co jednak ciekawe w tym telefonie, serce – procesor – nie pochodził z wykopalisk. Apple dbało, żeby tego iPhone’a napędzał młody układ z serii A. Podobnie jak w telefonach z linii premium. Taki miks dawał wyjątkową mieszankę telefonu, który nie starzał się szybko, był wydajny w użytkowaniu. I oczywiście cena… była wyjątkowo interesująca.

Czas na kolejny model z serii SE?

iphonese3

Szczerze powiedziawszy wątpię, aby w tym roku pojawił się nowy, tani iPhone. Druga generacja iPhone’a SE miała swoją premierę rok temu i jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich lubiących małe ekrany (4.7”). Z drugiej strony widać, że Apple przełożyło dźwignię i skupia się na procesorach z układem „M” dla nowych komputerów. Z tego faktu, może będzie łatwiej stworzyć na bazie istniejącego już telefonu, tańszego iPhone’a SE 3? Zobaczymy. Jednak trudno nie podzielić się bardzo optymistyczną wizją nowego SE, jaka dotarła do nas od kolegów z serwisu svetapple.sk. Trzecia generacja iPhone’a SE będzie miała wszystko, a nawet więcej niż oczekujemy.

Koncept nowego iPhone’a SE 3

iphonese3

Tak będzie wyglądał nowy iPhone. Wyposażony w obecnie najnowszy układ A14 i kamerę 12 MP. Będzie czerpał również z najnowszych rozwiązań, czyli skanera lini papilarnych Touch ID ukrytego w przycisku włączania. Ekran zaskakująco duży, bo aż 5.4”. Brak przycisków na ekranie. Fajny prawda? 🙂

iphonese3
Źródło: svetapple.sk

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Paweł Nyczaj

    Zgodnie z tą wizją przyszły SE (2021) byłby odpowiednikiem nowego iPada Air. Moim zdaniem to bardzo sensowny projekt. W czasach noszenia maseczek Touch ID sprawdza się lepiej od Face ID mimo, że Face ID jest jednak bezpieczniejszy. Koncepcja nic też nie mówi o gnieździe ładowania. Wątpię, że przyszły SE byłby pierwszym iPhone w pełni bezprzewodowym, choć z drugiej strony Touch ID w przycisku zadebiutował w ostatniej generacji iPada Air. Niestety wykluczone byłyby w pełni wodoodporne etui firm trzecich np. Catalyst ze względu na konieczność odsłonięcia przycisku z Touch ID

  2. (po)ruta

    Do chwili obecnej jestem bardziej, niż zadowolony ze swojego SE 128 GB, ale ten mi się podoba
    Bryła telefonu z ekranem 5.4 cała, ale całkowicie bez ramek byłaby dla mnie akceptowalna