^
Praca przy Apple Car

Apple Car: firma intensywnie poszukuje pracowników

Jaromir Kopp

26 stycznia 2021

Wiele pogłosek sugeruje, że prace nad samochodem Apple są już na bardzo zaawansowanym etapie. Nowe stanowiska w ogłoszeniach, również sugerują, że premiera Apple Car jest coraz bliższa, choć nadal czas do niej jest liczony w latach.

Ponad 300 ofert pracy związanych z Apple Car

Cytowanie przez Cult of Mac analitycy z GlobalData informują, że w 2020 roku Apple opublikowało ponad 300 ofert pracy związanych z bezpieczeństwem drogowym, sterowaniem silnikami elektrycznymi i innymi stanowiskami związanymi z pojazdami.

W wielu ofertach pracy z 2020 roku Apple poszukuje inżynierów i programistów systemów wbudowanych z „pięcioletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej”. Jednak równie ciekawie wyglądają najnowsze, już tegoroczne oferty.

W ofercie ze stycznia tego roku dla inżyniera ds. zapewnienia jakości, jako jedną z koniecznych cech kandydata, wymienia się „dogłębną znajomość technologii motoryzacyjnej”. Takie stanowiska są zazwyczaj tworzone, gdy prace nad projektem w chodzą w fazę bliższą uruchomienia produkcji.

Apple Car z Kią, Hyundaiem, czy Mercedesem?

Te firmy są wymieniane, jako zaangażowane w rozmowy z Apple na temat rozpoczęcia wspólnie produkcji Apple Car. Z tej trójki, najmocniejsze „przecieki”, a nawet wprost oświadczenia, choć potem odwoływane, wyszły od Hyundaia i Kia.

Dodatkowo jeden z kluczowych inżynierów Apple Dan Riccio zmienia stanowisko i ma przejąć opiekę nad jakimś nowym tajemniczym projektem Apple. Nie ma pewności, że chodzi o Apple Car, bo Cook zapowiadał sporo „niespodzianek”, jednak jest pewna zbieżność terminów.

Oby nie skończyło się tak, jak w starej, ale nadal dobrej anegdocie „Microsoft konta General Motors”.

[…] Apple wyprodukowałby wprawdzie pięciokrotnie szybszy, dwukrotnie łatwiejszy w obsłudze i niezawodny samochód napędzany energia słoneczna, ale mogący jeździć tylko po 5% dróg […].

Choć może to wcale nie byłoby takie złe? Pod warunkiem, że jedna z tych dróg prowadziłaby od naszych domów do często odwiedzanych miejsc. No i „procent” obecnie jest już znacznie większy.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. max

    ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *