^

VLC Media Player z pełnym wsparciem dla procesorów M1

Tomasz Wołkowski

20 stycznia 2021

Wraz z pojawieniem się Maków z procesorem M1, pojawiło się pytanie, czy będzie to sukces czy porażka. Posunięcie Apple okazało się wielkim sukcesem i zaczął się wyścig producentów aplikacji, którzy jak najszybciej chcieli „dopasować się” do nowego procesora Apple. Codziennie pojawiają się informacje, że kolejny program jest zgodny z nowymi Macami. Tym razem mamy dobre wieści dla użytkowników VLC.

VLC Media Player zaktualizowany pod M1

Niedawno do tej grupy dołączył znany i lubiany odtwarzacz video VLC Media Player. Dzięki ostatniej aktualizacji z dnia 18.01.2020 użytkownicy mogą korzystać z możliwości VLC na M1 z pełną ich wydajnością.

Upgrade do VLC 3.0.12 przynosi również ulepszenia zorientowane pod system macOS Big Sur. Znajdziemy też poprawki dotyczące zniekształcenia dźwięków oraz poprawki bezpieczeństwa.

VLC 3.0.12 dla macOS możemy pobrać ze strony producenta. Wersję dla iOS można pobrać bezpośrednio z App Store.

VLC 3.0.12 dla macOS – pobierz ze strony producent 
VLC 3.0.12 dla iOS.       – pobierz z App Store

 


Źródło: 9to5mac

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Radek

  Vlcd to Drobnica, giganci jakoś narazie się nie spieszą.

 2. Adam

  Pobrałem najnowszą wersję i system nie pokazuje go jako natywnie wspierającego Apple Silicon. Nawet nazwy paczek dmg wskazują na architekturę Intel64.

  • Tomasz Wołkowski

   VLC nadal posiada wersję dla Intela. Aby pobrać na procesor M1 proszę wykonać następujące kroki:
   1) Na podanej w tekście stronie należy kliknąć u góry VLC i download.
   2) Gdy pojawi się strona „pobierz VLC” proszę nie klikać od razu pobierz tylko rozwinąć klikając na strzałkę obok „pobierz VLC”
   3) Z rozwijalnego menu wybrać „VLC for Macs with Apple Sillicon chips”.

   • Dziękuję

    Dziękuję!