^
CarPlay

Koniec problemów z obcinaniem głośności w iPhone. Wytrzymajcie do iOS 14.4

Jaromir Kopp

20 stycznia 2021

Druga beta iOS 14.4 wprowadza jedną pozornie drobną, ale bardzo ułatwiającą życie nowość. Będzie można przypisać „rodzaj” do sprzętu audio  podłączonego za pomocą Bluetooth. Każdy posiadacz zestawu stereo w aucie i głośników Bluetooth w domu to doceni.

Bluetooth to już nie tylko słuchawki

Do tej pory iOS traktował każde urządzenie podłączone przez Bluetooth audio tak samo. Wyjątki robił dla słuchawek z profilem „headset”, co jednak wiele nie zmieniało.

Z tego powodu, system mógł obcinać głośność wyjściową (funkcja ochrony słuchu ogólnie przypisana do słuchawek), gdy muzyka wychodziła na głośniki Bluetooth lub zestaw samochodowy. To irytowało wiele osób.

W iOS 14.4 pojawi się możliwość przypisania funkcji do urządzenia Bluetooth audio. Do wyboru mamy:

  • Car stereo (zestaw audio w aucie)
  • Headphone (słuchawki)
  • Aparat słuchowy
  • Głośnik
  • Inne

W becie część nazw jeszcze nie została przetłumaczona.

Wybór rodzaju dla wyjścia Audio

Dzięki temu oznaczeniu system będzie wiedział, że podłączone wyjście audio to nie słuchawki. Dodatkowo dowie się np. że podłączył się z systemem samochodowym.

Jeden z naszych redaktorów już zauważył, że niektóre aplikacje dzięki ustawieniu Car stereo zaczęły rozpoznawać, że użytkownik wsiadł do samochodu i uruchamiały odpowiedni tryb. Więcej informacji na ten temat postaramy się napisać jutro, po bardziej wnikliwych testach.

Podejrzewam, że więcej aplikacji zyska funkcję dostosowywania się do wyjścia audio wraz z publicznym udostępnieniem iOS 14.4.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy